Jubileusz walcowni gorącej w Hucie Kraków

ArcelorMittal, walcownia, Huta Kraków © ArcelorMittal

Udostępnij:

Ma już 10 lat, ale wciąż jest najnowocześniejsza w Europie. Obok walcowni w Bremie i Fos jest jednym z 3 producentów blach szerokich na 2 metry  i grubości od 1,4 mm. Waga największych kręgów – na życzenie klienta - sięga nawet 35 ton.

Nowa linia umożliwiła produkcję taśm ze stali o podwyższonej wytrzymałości, np. na rury spiralnie spawane, w stanie po walcowaniu termomechanicznym, a także gatunków stali dwufazowych. Wyposażenie ciągu walcowniczego pozwala na produkcję taśm z kontrolowaną i regulowaną temperaturą końca walcowania. To, że walcownia jest wciąż najnowocześniejsza w Europie, nie oznacza wcale, że się nie zmienia. Właściwie inwestycje prowadzone są na jej terenie nieustannie. Tylko w ubiegłym roku na jej rozbudowę przeznaczono 230 mln zł.Przez te 10 lat nowa walcownia w Krakowie wyprodukowała 19 602 577 ton blachy. Po przeliczeniu na kilometry okazuje się, że całkowita długość odwalcowanej przez ten czas blachy pozwoliłaby piętnastokrotnie opasać Ziemię wokół równika.

Naszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo pracowników. Dziękując załodze za wkład pracy w zdobycie brązowego medalu WCM, za wzorowe prowadzenie produkcji w warunkach rozbudowy zakładu i gratulując obchodzonego właśnie jubileuszu, chciałbym zapewnić wszystkich, że nadal kładziemy szczególny nacisk na przestrzeganie obowiązujących standardów bhp i zasad bezpiecznej pracy – mówi dyrektor Witold Dymek, kierujący Zakładem Walcownia Gorąca od jego uruchomienia.

Źródło: ArcelorMittal

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również