Jubileuszowy i rekordowy EUROTOOL® 2015

©

Udostępnij:

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń branży obróbki mechanicznej w Polsce oraz w tej części Europy. Mimo że od jesiennej edycji Targów EUROTOOL® dzieli nas pół roku, to już teraz zainteresowanie udziałem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Swoją obecność potwierdziły czołowe firmy takie, jak m.in.: ABPLANALP CONSULTING, DEMATEC, MAZAK, OKUMA, FANUC, SECO TOOLS czy CARL ZEISS. Wystawcy zarezerwowali 80% powierzchni Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków, w którym odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja Targów EUROTOOL® i 7. edycja Międzynarodowych Targów Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach BLACH-TECH-EXPO. To pierwszy z pobitych rekordów i z pewnością nie ostatni, sądząc po rozmachu wydarzenia.Być tam, gdzie spotyka się branża
Można powiedzieć, że wydarzenie o bogatej tradycji, jakim bez wątpienia są Targi EUROTOOL® zadebiutowało na nowo jesienią 2014 r. To wtedy impreza przeniosła się do jednego z najnowocześniejszych ośrodków targowo-kongresowych w kraju, czyli do EXPO Kraków. Głośnym echem w branży obróbki mechanicznej odbił się rekordowy, bo aż 40-proc. wzrost powierzchni wystawienniczej i udział ponad 400 producentów oraz dystrybutorów z Polski oraz z zagranicy. Udane kontakty biznesowe, setki maszyn eksponowanych w cyklu produkcyjnym, nowe salony tematyczne oraz wysoka frekwencja zwiedzających wzbudziła ogromne zainteresowanie dużych graczy rynkowych, którzy po przerwie ponownie zaprezentują się w Krakowie. Tym samym Targi EUROTOOL® wracają do roli wiodącej imprezy w tej części kraju.

– Są świetnie ulokowane geograficznie. Centralne umieszczenie na terenie Polski południowej w znacznym stopniu ułatwia wizytę naszym klientom. Dodatkowo nowoczesny kompleks targowy spełnia nasze oczekiwania pod względem powierzchni wystawienniczej, sal prelekcyjnych oraz infrastruktury towarzyszącej jak np. parkingi, które są często dużym mankamentem podczas konkurencyjnych imprez. Zawsze dobrze nam się robiło interesy w Krakowie, nowe miejsce tylko to spotęgowało i mamy nadzieję, że ten trend będzie się z roku na rok wzrastał – mówi Wojciech Chudy z BOSCHERT Polska Sp. z o.o.Huczny jubileusz
W tym roku będzie jeszcze lepiej, bo na kilka miesięcy przed Targami aż 80% powierzchni EXPO Kraków zostało już zarezerwowane. Swój udział potwierdzili nie tylko najwięksi gracze na polskim rynku, ale także wystawcy oraz goście z zagranicy, którzy wspólnie z Targami w Krakowie hucznie będą świętować jubileusz 20-lecia Targów EUROTOOL®.

Rangę wydarzenia z pewnością podnosi honorowy patronat Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego.

Zagraniczne rynki – na wyciągnięcie ręki
Na EUROTOOL® prezentowane są każdego roku najnowsze branżowe trendy. Targi słyną z międzynarodowej obsady. Podczas ich ostatniej edycji halę EXPO Kraków odwiedzili nie tylko przedstawiciele zagranicznych firm, ale także zorganizowane misje gospodarcze przedsiębiorców z Francji i Algierii, stwarzając tym samym niepowtarzalną szansę polskim firmom nawiązania trwałej współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Nie inaczej będzie tej jesieni. W Krakowie pojawi się wielu przedstawicieli przemysłu tajwańskiego – a to czwarty co do wielkości kraj na świecie jeśli chodzi o producentów obrabiarek.
– Liczymy, iż dobry klimat, który wypracowujemy wraz z organizatorem Targów EUROTOOL® będzie służył nie tylko nam, ale również innym firmom tajwańskim oraz ich polskim przedstawicielom. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom podejmowanym między innymi z tajwańskimi organizacjami branżowymi oraz firmami zaangażowanymi w promocję tamtejszych maszyn uda nam się znaleźć gościnne miejsce, gdzie w otwartej i przyjaznej atmosferze będziemy mogli prezentować wysokiej jakości i konkurencyjne obrabiarki oraz oprzyrządowanie dla branży metalowej – mówi Michał Wadowski z MDT Wadowski.

Tematyczne salony
Dla firm świadczących usługi ogromną szansą na optymalne wykorzystanie posiadanego parku maszynowego oraz zwiększenie portfela zamówień jest także organizowany od 2011 r. Salon Kooperacji Przemysłowej. To największe na polskim rynku spotkanie kooperantów z zakresu obróbki skrawaniem, przeróbki plastycznej, regeneracji narzędzi czy modernizacji maszyn. Obecność w jednym miejscu producentów maszyn i odbiorców ich oferty – usługodawców ułatwia kontakty handlowe i stwarza pożądany efekt synergii.

Jedną z nowości ubiegłorocznej edycji Targów EUROTOOL® był Salon Automatyki i Robotyki, w którym ofertę prezentowali producenci i dystrybutorzy: robotów przemysłowych, manipulatorów, systemów automatyzacji, komponentów, sterowników i napędów. Udany debiut Salonu i ogromne zainteresowanie uczestnictwem zachęcił organizatorów, by kontynuowali jego ideę, zwłaszcza że doskonale koresponduje z SalonemTechnologii CAx, dedykowanym inżynierom korzystającym z nowoczesnych narzędzi pracy.

Oczywiście i w tym roku organizatorzy Targów razem z branżowymi ekspertami przygotowują bogaty program towarzyszący obejmujący wykłady, seminaria, prezentacje firm i szkolenia, tak aby stworzyć gościom EUROTOOL® nie tylko profesjonalną przestrzeń udanych kontaktów biznesowychi miejsce promocji, ale także platformę wymiany wiedzy i doświadczeń. Rozstrzygnięty zostanierównież prestiżowy Konkurs o nagrodę Złotego Smoka dla najbardziej innowacyjnych produktów prezentowanych podczas imprezy.

– Przed nami prawdopodobnie jedna z najlepszych edycji Targów EUROTOOL®. Potwierdzony udział czołowych firm w branży, tysiące profesjonalistów z całego świata reprezentujących niemal wszystkie gałęzie przemysłu. Bez wątpienia warto przytoczyć opinię jednego z naszych wieloletnich wystawców: Kraków z powrotem jest polską stolicą targów przemysłowych. Tym przyjemniej będzie świętować piękny jubileusz 20-lecia – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

www.eurotool.krakow.pl

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również