Jungheinrich stawia na zieloną energię

Jungheinrich stawia na zieloną energię Jungheinrich

Popularność ekologicznych rozwiązań z roku na rok wzmacnia swój udział w rynku. Z jednej strony to bowiem społeczna odpowiedzialność biznesu, z drugiej - pewna moda wśród konsumentów.

Zmniejszanie śladu węglowego to konieczność, a tych, których nie przekonuje widmo globalnego ocieplenia, powinien zmotywować fakt, że ekologia i ekonomia mogą tworzyć udany związek - nawet wtedy, gdy to związek nie z serca, lecz tylko z rozsądku. Międzynarodowa inicjatywa „50 Liderów Zrównoważonego Rozwoju i Klimatu” udowadnia, że są podmioty, dla których nie tylko aspekt ekonomiczny jest ważny, i które chcą być pionierami w zakresie ochrony klimatu. Od grudnia 2020 roku do inicjatywy przyłączyła się też firma Jungheinrich.

W strategii koncernu przedstawionej w listopadzie ubiegłego roku firma kwestię zrównoważonego rozwoju umieściła w centrum swoich działań. Przedsiębiorstwo zdecydowało się, że wszystkie jej lokalizacje w Niemczech, w tym 6 niemieckich fabryk, będą zasilane wyłącznie zieloną energią. W dalszej kolejności na odnawialne źródła energii będą przechodzić zagraniczne oddziały koncernu. Jednocześnie firma zaczęła wytwarzać własną energię słoneczną i stopniowo wyposaża swoje lokalizacje w systemy fotowoltaiczne. Jungheinrich od połowy lutego eksploatuje swój pierwszy system na dachu zakładu w Moosburgu w Bawarii, a centrala grupy w Hamburgu zostanie wyposażona w panele słoneczne jeszcze w tym roku. Ponadto w wielu innych lokalizacjach projekty są obecnie na etapie planowania.

W 2019 r. zakłady i oddziały firmy Jungheinrich w Niemczech zakupiły łącznie około 45 600 000 kilowatogodzin energii elektrycznej. W samych Niemczech, przechodząc na odnawialną energię elektryczną, zmniejszyły swoją roczną emisję gazów cieplarnianych o około 15 500 ton dwutlenku węgla. Warto to zwizualizować: gdyby taka ilość dwutlenku węgla raz wyemitowana miała zostać usunięta z atmosfery w ciągu roku, byłoby potrzeba lasu wielkości ponad 1800 boisk do piłki nożnej.

Warto wspomnieć, że około 69% emisji dwutlenku węgla firmy Jungheinrich spowodowanych zużyciem energii elektrycznej na całym świecie pochodziło do tej pory z Niemiec. Wraz z przejściem na odnawialne źródła energii Jungheinrich robi tym samym kolejny krok w kierunku neutralności klimatycznej. Dzięki przestawieniu produkcji na zieloną energię również bilans ekologiczny urządzeń produkowanych przez firmę uległ poprawie.

Źródło: Jungheinrich

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę