Jupiter compact marki Funkwerk plettac

© Funkwerk plettac

Udostępnij:

Monitoring wizyjny, zwany powszechnie telewizją przemysłową, skutecznie przesuwa do lamusa starodawne, mniej efektywne metody nadzoru obiektów. Kompaktowy system zarządzania wizyjnego, Jupiter Compact firmy Funkwerk plettac gwarantujący codzienną 24 h ochronę to nie tylko system przekazywania obrazów z monitorowanej strefy, ale przede wszystkim szereg zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Jupiter Compact wprowadzony na polski rynek przez firmę Funkwerk plettac zaprojektowany został z myślą o ochronie zarówno większych obiektów, jak i znajdujących się w nich pomieszczeń i urządzeń. Opcjonalne sterowanie obrotu i pochylenia 3D kamer obrotowych za pomocą mapy sprawia, że przywołanie konkretnego obrazu przez urządzenie możliwe jest w minimalnie krótkim czasie. Tak precyzyjna nawigacja umożliwia proste i intuicyjne obsługiwanie systemu, bez konieczności odbycia specjalistycznych szkoleń. Wystarczy kliknąć na miejsce określone na ekranie z rysunkiem obiektu, by automatycznie skierować kamery w dany punkt. Uzyskanie podglądu z wielu perspektyw możliwe jest dzięki pracy w trybie master - slave, co oznacza, że wszystkie istotne kamery w danym momencie rejestrują obraz jednego obiektu. Ponadto po aktywacji funkcji automatycznego wyboru przywołany zostaje widok z kamery zapewniającej najlepszą widoczność. Rozwiązanie to jest szczególnie pomocne w przypadku monitoringu zewnętrznego, kiedy z różnych powodów mogą wystąpić zaburzenia widoczności w terenie. Dodatkowym atutem nawigacji systemu Funwerk plettac jest dynamiczna zamiana ustawienia symboli kamer obrotowych na mapie. Obrót kamery jest zsynchronizowany z obrotem jej symbolu na ekranie lub zmianą wyświetlanego kąta otwarcia obiektywu. Dzięki temu wiadomo, która cześć terenu jest aktualnie obserwowana przez kamerę.Wirtualny nadzór
Jupiter Compact to zaawansowany system hybrydowy all - in - one, który za pomocą tylko jednego urządzenia umożliwia jednoczesne zarządzanie, nagrywanie oraz sterowanie. W znacznym stopniu upraszcza to dbanie o bezpieczeństwo obiektu i archiwizowanie danych. W ramach konfiguracji systemu Funkwerk plettac można zdefiniować trasy, które zostaną skontrolowane przez kamery obrotowe. Precyzyjna regulacja kątów kadrowania obrazu umożliwi wirtualny obchód obiektu oraz panoramiczny widok bez konieczności sterowania kamerami. W razie naruszenia bezpieczeństwa w monitorowanym obiekcie na monitorze operatora natychmiast uruchomi się podgląd na żywo oraz automatyczne nagrywanie obrazu przez kamery, w obszarze których wystąpił alarm. Ułatwi to obserwowanie na bieżąco całej sytuacji, z uwzględnieniem różnorodnych punktów widzenia. Alarm można również zwizualizować poprzez symbole kamer, które umożliwią łatwe poruszanie się po mapie oraz obsługę dalszych funkcji systemu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że zaznaczone w nagraniu sekwencje wideo mogą zostać zapisane w archiwum lub np. na pamięci USB.

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również