K 2010 już w październiku

W maju br. w warszawskim hotelu Mamaison le Regina odbyła się konferencja prasowa dotycząca tegorocznej edycji targów tworzyw sztucznych i kauczuku w Düsseldorfie. Imprezę tę zaprezentowali Perta Cullmann, dyrektor K 2010 Messe Düsseldorf, i dr Peter Orth, członek rady wystawców K 2010.

Od 27 października do 3 listopada br. międzynarodowy przemysł tworzyw sztucznych i kauczuku spotka się na swoich największych targach branżowych. Najważniejsi oferenci na terenach targowych w Düsseldorfie zaprezentują swoje produkty i rozwiązania w następujących dziedzinach:
• surowce i materiały pomocnicze
• półprodukty, elementy techniczne i wzmocnione wyroby z tworzyw
• maszyny i osprzęt dla przemysłu tworzyw sztucznych i kauczuku.

K Düsseldorf ma już za sobą ponad 50 lat pomyślnej historii. Dzisiaj są to bez wątpienia przodujące targi w tej branży.

K 2010 umożliwia przegląd kompleksowej oferty świata tworzyw sztucznych i kauczuku. Gwarancją tego jest spektrum oferentów, obejmujące zarówno firmy o światowym zasięgu, jak i małe, początkujące przedsiębiorstwa z wielu krajów świata. Udział zgłosili wystawcy ze wszystkich kontynentów, aby zaproponować gościom nowości na najwyższym poziomie. Pomimo trudności branżowych zajęte są już wszystkie z 19 hal wystawowych. W targach K 2010 udział weźmie ok. 3000 wystawców.

Szczególnie silnie reprezentowani będą ponownie wystawcy z Niemiec, Włoch, Austrii, Szwajcarii i USA, a także azjatyccy producenci, z Chin, Tajwanu i Indii.

K Düsseldorf jest najważniejszą w świecie giełdą kontaktów nie tylko dla całego przemysłu tworzyw sztucznych i kauczuku, ale także dla zainteresowanych z najważniejszych gałęzi użytkujących tworzywa. Eksperci z przemysłu samochodowego, opakowań, elektrotechniki, elektroniki i komunikacji, budownictwa, techniki medycznej oraz lotnictwa i aeronautyki będą mieli nad Renem niepowtarzalną okazję zapoznania się z aktualnym stanem możliwości stosowania tworzyw sztucznych i kauczuku oraz zapoznania się z innowacjami technicznymi.
Prezentacje wystawców na K 2010 będą uzupełnione wystawą specjalną pod hasłem „Visions in Polymers". Na podstawie przykładów z różnych dziedzin życia będzie można na niej zobaczyć, jakie są trendy rozwojowe i jakie nowości przygotowuje przemysł. Szczególnie uwzględnione zostaną przy tym sprawy efektywności energetycznej i oszczędnego gospodarowania zapasami.

Aktualne informacje związane z K 2010 i całą branżą znaleźć można w Internecie w portalu www.k-online.de. Jest on obecny już od 9 lat i cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Miesięcznie odwiedza go ponad 17 000 osób.


Aneta Głodowska