Kamery przemysłowe z bezpośrednim podłączeniem

© Cognex

Udostępnij:

Spółka Cognex Corporation, dostawca systemów i oprogramowania widzenia komputerowego, zaprezentowała nową serię kamer Cognex Industrial Camera (CIC). To kamery przemysłowe z interfejsem GigE Vision przeznaczone do łatwej integracji z oprogramowaniem widzenia komputerowego VisionPro a CVL.

Pierwsze cztery modele serii CIC to kompaktowe (29 × 29 mm), monochromatyczne kamery do skanowania powierzchni z najpopularniejszymi kombinacjami rozdzielczości, szybkości i ceny na rynku widzenia komputerowego. W przyszłości zostaną przedstawione następne modele.„Producenci maszyn mogą teraz przed swoimi kontrahentami wykazać się, że do swoich maszyn zintegrowali najnowsze oprogramowanie do widzenia komputerowego Cognex, co daje im przewagę nad konkurencją", stwierdził Joerg Kuechen, wiceprezes i dyrektor działu sprzedaży oprogramowania widzenia komputerowego firmy Cognex. „Użytkownicy - przedstawiciele dużych firm mogą łatwo rozpoznać systemy, które korzystają z oprogramowania Cognex, po żółtych kamerach przemysłowych Cognex na linii" - dodał.

Integracja z oprogramowaniem VisionPro oferuje dostęp do kompleksowej biblioteki opatentowanych narzędzi do widzenia komputerowego - od lokalizacji geometrycznej i inspekcji obiektów po algorytmy identyfikujące i pomiarowe. W kombinacji z elastycznym i mocnym interfejsem na bazie PC oprogramowanie VisioPro ułatwia wytwarzanie i wprowadzanie rozwiązań dla najbardziej wymagających zastosowań widzenia komputerowego. .

Spółka Cognex oferuje do serii kamer CIC trzyletnią gwarancję i program wymiany przy włączonym zasilaniu (hot swap). W tej chwili mamy do dyspozycji następujące nowe kamery przemysłowe z serii Cognex Industrial Cameras:
· CIC-300: rozdzielczość 640 × 480 (VGA), 120 klatek na sekundę, sensor CCD, migawka globalna
· CIC-2000: rozdzielczość 1 628 × 1 236 (2 MP), 20 klatek na sekundę, sensor CCD, migawka globalna
· CIC-4000: rozdzielczość 2 048 × 2 048 (4 MP), 25 klatek na sekundę, sensor CMOS, migawka globalna
· CIC-5000R: rozdzielczość 2 592 × 1 944 (5 MP), klatek na sekundę, sensor CMOS, migawka przesuwnaWięcej informacji na www.cognex.com/cic

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również