Kennametal wspiera organizację charytatywną

© Mepax

Udostępnij:

Firma Kennametal ogłosiła rozpoczęcie strategicznej współpracy z organizacją charytatywną Ronald McDonald House Charities w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka). Celem jest prowadzenie wolontariatu wśród pracowników i społeczności, w której żyją i pracują. Oficjalna umowa współpracy została podpisana przez obie strony podczas imprezy inauguracyjnej odbywającej się w domu Ronald McDonald w Erlangen w Niemczech.

Zaangażowanie społeczne i wspieranie lokalnej społeczności są kluczowymi elementami filozofii reprezentowanej przez firmę Kennametal, która sprzyja działaniom wolontariatu wśród pracowników i wspiera strategiczne organizacje społeczne za pośrednictwem Fundacji Kennametal.- Wybraliśmy Ronald McDonald House Charities jako partnera strategicznego, gdyż doceniamy pracę wykonywaną przez tą organizację dla rodzin i ich dzieci wymagających opieki - wyjaśnia Joost Berting, wiceprezes i dyrektor zarządzający Kennametal na region EMEA. - Co więcej, ich domy są zlokalizowane dokładnie w tych krajach z regionu EMEA, w których odziały posiada również Kennametal. Oczekujemy owocnej współpracy - dodaje.

Organizacja Ronald McDonald House Charities, założona w 1974 roku w Filadelfii oferuje domy tymczasowe rodzicom i krewnym dzieci chorych, wymagających leczenia szpitalnego. Dzięki temu mogą oni stale przebywać w pobliżu placówki medycznej, pomagając dzieciom w szybszym powrocie do zdrowia.

- Kennametal jest silnym partnerem, będącym w stanie wesprzeć działalność naszych domów Ronald McDonald zlokalizowanych w różnych krajach. To zaangażowanie pozwala nam zaoferować domy tymczasowe rodzinom, których dzieci odbywają leczenie w pobliskich szpitalach - komentuje Dr. Micha Wirtz, dyrektor zarządzający Kinderhilfe Stiftung. - Dzięki firmom wspierającym, takim jak Kennametal, nasza fundacja jest w stanie pomagać każdego roku ponad 12.000 rodzin w 22 domach i 5 oazach znajdujących się na terenie Niemiec - dodaje.Źródło: Mepax

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również