Kieszonkowy komputer dla biznesu

Preview
Reklama
Reklama

Pełnowartościowy komputer wielkości pendrive'a do niedawna wydawał się jedynie gadżetem z filmów futurystycznych. Dzięki urządzeniu CheckPoint Abra, które jest wprowadzane na polski rynek przez RRC, każdy może w najmniejszej nawet kieszonce przechowywać własne dane i mieć możliwość bezpiecznej komunikacji z Internetem.

Po wetknięciu pendrive'a w gniazdo USB dowolnego komputera ujrzymy własny pulpit z osobistymi danymi. Do pracy i przesyłania danych możemy wykorzystywać programy zainstalowane na obcym komputerze. Jednak pomiędzy zawartością Abra a komputerem nie ma żadnej wymiany danych - zarówno podczas pracy, jak też wysyłki maili oraz plików.

Reklama

Ten "wirtualny pecet" jest właśnie testowany przez pierwszych potencjalnych klientów w Polsce. Według specjalistów RRC od początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Po wpięciu w dowolny komputer, może im służyć jako własne, w pełni bezpieczne, środowisko pracy. Po skończeniu działań i ewentualnym wysłaniu danych w dowolne miejsce, CheckPoint Abra z powrotem trafia do kieszeni właściciela. Nie pozostawia przy tym najmniejszych śladów na maszynie, z której przed chwilą korzystał.

Produkt jest bardzo łatwo ukryć, co zmniejsza obawy o ewentualną kradzież. Ponadto można go niemal cały czas nosić przy sobie, chociażby przy komplecie kluczyków samochodowych. W razie ewentualnego problemu z firmowym komputerem - chociażby wskutek problemów spowodowanych przez powódź - dalsza praca z danymi firmowymi będzie możliwa na dowolnym laptopie lub notebooku.

Reklama

Potrzeba tego rodzaju bezpiecznej komunikacji zwiększa się wraz ze wzrostem popularności pracy mobilnej. Pracownicy zdalni, którzy korzystają z własnych pecetów, potrzebują dostępu do firmowych danych. To rodzi niebezpieczeństwo ich wycieku.

Abra zabezpiecza firmowe informacje w czasie pracy komputera, a także w stanie spoczynku. Program kontrolujący blokuje nieautoryzowane próby dostępu do sieci firmowej. Check Point Abra chroni zdalną komunikację z firmową siecią bez konieczności instalacji oprogramowania na komputerze lub domyślnego klienta wbudowanego w system operacyjny.

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama