Kilkadziesiąt osób poznało tajniki skanowania 3D

warsztaty druku 3D © MM

Udostępnij:

Targi ITM w Poznaniu to także Targi Branży Druku i Skanu 3D – 3D Solutions. Na stoiskach wystawców, którymi byli producenci i dystrybutorzy sprzętu do skanowania i druku 3D, można było zobaczyć najnowsze rozwiązania technologiczne oraz innowacyjne produkty.

Przez cały czas trwania targów na stoisku firmy SMARTTECH odbywały się także warsztaty, podczas których uczestnicy mieli okazję zapoznać się z możliwościami, jakie otwiera przed przemysłem technologia 3D.Warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem, szczególnie ze strony przedstawicieli branży automotive – mówi Martin Lewandowski z firmy SMARTTECH Co. Ltd. – Były zarówno osoby, które do tej pory nie miały do czynienia z technologią 3D, jak i przedsiębiorcy, którzy się dopiero tego uczą.

Pojawiało się zatem sporo pytań, szczególnie dotyczących rozdzielczości i dokładności. Organizatorzy udzielali na nie odpowiedzi oraz prezentowali cały proces skanowania.

Staraliśmy się przedstawić możliwości skanera 3D – tłumaczy Martin Lewandowski. – Sporo osób rozważa opcję zakupu takiego urządzenia, jednak zastanawiają się nad tym, czy poradzą sobie z jego obsługą. Nie wiedzą też jeszcze do końca, do jakich celów mogą go wykorzystać.

Pokaz skanowania przeprowadzany był więc nie tylko na przykładzie elementów przygotowanych przez firmę SMARTTECH.Niektórzy uczestnicy przynosili także swoje modele do zeskanowania – dodaje Lewandowski. – Skanowaliśmy m.in. części samochodowe do pojazdów ciężarowych.

W sumie w warsztatach uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Firma zapowiada, że warsztaty skanowania i druku 3D będą organizowane przy okazji kolejnych imprez branżowych.

 

Udostępnij:

DrukujDominika Gorgosz
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również