Kirchhoff Automotive otwiera nowy zakład w Gnieźnie

fabryka Kirchhoff Automotive w Gnieźnie © Kirchhoff

Udostępnij:

W okresie siedmiu miesięcy firma Kirchhoff Automotive zbudowała piąty zakład w Polsce aby zapewnić zakładom Volkswagena we Wrześni części podwozia do nowego Craftera. Łącznie Kirchhoff Automotive posiada już pięć zakładów na terenie Polski, w których zatrudnia łącznie ponad 1,700 osób.

5 kwietnia 2017 r. zakład w Gnieźnie świętował swoje oficjalne otwarcie. W ceremonii otwarcia wzięły liczni goście z branży i administracji, a także prymas Polski, arcybiskup metropolita gnieźnieński Wojciech Polak.Prezes Kirchhoff Automotive, Wolfgang Kirchhoff podziękował budowniczym, architektom, lokalnym władzom i wszystkim zaangażowanym pracownikom za przygotowanie zakładu w tak krótkim czasie. Pochwalił doskonałą współpracę pomiędzy niemieckimi i polskimi pracownikami i życzył sobie, żeby od tej pory, to było przykładem wolnej, ekonomicznie zjednoczonej Europy. W swojej przemowie, arcybiskup Polak wspomniał o współpracy i przyjaźni polsko-niemieckiej trwającej dłużej niż tysiąc lat oraz poparł życzenie pana Kirchhoffa. Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen w Poznaniu pochwalił sprawne rozpoczęcie produkcji w zakładzie KirchhoffF Automotive i życzył powodzenia w działaniach zakładu.

We wrześniu 2016 r. rozpoczęła się seryjna produkcja Volkswagena Craftera we Wrześni, która znajduje się blisko Poznania i niedaleko Gniezna. Do fabryki Volkswagena dostarczane są główne części podwozia - w sumie 67, a także belka poprzeczna, która została opracowana przez Kirchhoff Automotive w nowej fabryce w Gnieźnie.Istotnymi argumentami stojącymi za lokalizacją w Gnieźnie było bliskie sąsiedztwo zakładów Volkswagena i atrakcyjny rynek pracy z dobrymi perspektywami. Ponadto administracja miasta Gniezno okazała duże zainteresowanie realizacją projektu i wspierała wszelkiego rodzaju sprawy administracyjne w fazie konstrukcyjnej.

Źródło: Kirchhoff

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również