Klaster Zielona Chemia wyróżniony przez Ministerstwo Gospodarki

©

Udostępnij:

Utworzony w 2007 r. klaster badawczo-rozwojowy Zielona Chemia uzyskał status Klastra Kluczowego. Wyłoniony został w konkursie Ministerstwa Gospodarki i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Klaster Zielona Chemia realizuje działania w czterech obszarach: nawozy, opakowania, efektywność energetyczna oraz odzysk surowców. Obecnie liczy ponad 50 członków działających głównie na terenie woj. zachodniopomorskiego. Firmy działające w ramach klastra zaangażowane są w opracowywanie nowych produktów, usług oraz projektów badawczo-rozwojowych. Zarząd klastra w swojej działalności organizuje m.in. regularnie spotkania, szkolenia i konferencje. W ramach Klastra realizowane są także projekty programu Horyzont 2020.Zatrudnienie w Klastrze – według danych z 2014 r. - znalazło w sumie 3876 osób. W latach 2007-2014 zrealizowano 9 projektów. Aktualnie w trakcie realizacji są 4 projekty badawczo-rozwojowe.

Czym dokładnie jest Krajowy Klaster Kluczowy, którego status dostała Zielona Chemia? To klaster o istotnym znaczeniu dla gospodarki kraju i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej; krajowe klastry kluczowe są identyfikowane na poziomie krajowym, m.in. w oparciu o kryteria dotyczące: masy krytycznej, potencjału rozwojowego i innowacyjnego, dotychczasowej i planowanej współpracy oraz doświadczenia i potencjału koordynatora.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również