Kodowanie narzędzi systemami RFID

©

Udostępnij:

Przemysłowe systemy identyfikacyjne RFID firmy Balluff do znakowania narzędzi przechowują wszystkie dane związane z danym narzędziem na bezkontaktowym znaczniku przytwierdzonym do zasobnika. Automatyczne ładowanie danych do pamięci systemowej oznacza, że wszystkie dane są zawsze prawidłowe i aktualne.

Aktualizacja danych odbywa się za każdym razem przy pobieraniu i odkładaniu narzędzia. W nowoczesnych zakładach produkcyjnych zapewnia to maksymalne wykorzystanie zasobów i maksymalną dyspozycyjność maszyn.U podstaw systemów identyfikacji narzędzi leży nowoczesna technologia RFID. Systemy dostarczane przez firmę Balluff, zaprojektowane do zastosowań w przemyśle wytrzymują ekstremalne obciążenia i wibracje, a także są odporne na działanie pól elektromagnetycznych, wysokich i niskich temperatur oraz odczynników chemicznych.

BIS C to pierwszy system identyfikacyjny bazujący na technologii RFID, zapewniający niezawodną transmisję danych nawet w obszarach otoczonych materiałami metalicznymi. Jako część systemów zarządzania narzędziami, zapewnia on automatyczny transfer ich parametrów, co w dużym stopniu pozwala skrócić czas przestoju maszyn oraz zapewnia szybkie dostarczenie narzędzi do maszyny i optymalne wykorzystanie ich czasu życia. Praktycznie eliminuje możliwość pojawiania się elementów wybrakowanych wynikającą ze zużycia narzędzi. Ułatwia ich organizację, poprawia jakość produkcji i eliminuje błędy wynikające z użycia niewłaściwych narzędzi.

Najważniejsze elementy chodzące w skład oferowanych przez Balluff systemów identyfikacyjnych BIS to moduł mikroprocesorowy, głowica odczytująco-zapisująca oraz zespół miniaturowych, a zarazem odpornych mechanicznie znaczników. W złożonych systemach zarządzania narzędziami są one też stosowane w urządzeniach konfiguracyjnych i pomiarowych, gdzie zgodnie z obecną praktyką następuje pierwszy zapis danych identyfikacyjnych i geometrycznych.Systemy identyfikacyjne Balluff są dostępne w wielu wersjach. Jak pokazuje doświadczenie, inwestycja w nie zwraca się po roku lub dwóch.

www.balluff.pl

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również