Koła jezdne i zestawy kołowe RE

©

Udostępnij:

W odpowiedzi na rynkowy sukces grupy elementów służących do pozycjonowania i poziomowania maszyn i urządzeń firma ELESA+GANTER poszerzyła swoją ofertę o zupełnie nowe pozycje: serie kół jezdnych o oznaczeniu RE.

Koła i zestawy kołowe serii RE przeznaczone są głównie do ręcznego przemieszczania maszyn, urządzeń lub wózków transportowych wykorzystywanych na szeroką skalę w przemyśle. Wykonane z gumy i/lub poliuretanu koła spełniają wszystkie techniczne wymagania stawiane obecnie takim elementom. Zakres wielkości i wykonań umożliwia ich użycie w większości znanych w przemyśle zastosowań.
Do nowej serii produktów zaliczają się koła o następujących oznaczeniach:
 RE.FF: koła z technopolimeru na bazie poliamidu z wieńcem z poliuretanu, odpowiednie do gładkich powierzchni.
 RE.F5: koła w formie odlewów aluminiowych z wieńcem z poliuretanu, odpowiednie do dużych obciążeń i gładkich bądź lekko chropowatych powierzchni.
 RE.F5: koła wykonane w całości z technopolimeru na bazie poliamidu, przeznaczone wyłącznie do gładkich powierzchni.
 RE.G1: koła z technopolimeru na bazie poliamidu powleczone szarą, antypoślizgową, termoplastyczną gumą, odpowiednie do gładkich bądź lekko chropowatych powierzchni.
 RE.E3: koła z piastą z tłoczonej blachy oraz wulkanizowanym gumowym wieńcem, odpowiednie do większości rodzajów nawierzchni oraz do zastosowań na zewnątrz.
 RE.C7: koła z technopolimeru na bazie poliamidu z wulkanizowaną piastą zszarej naturalnej gumy, odpowiednie do małych obciążeń (do zastosowań ogólnych).
Zależnie od wymagań danej aplikacji do kół jezdnych stosowane są stalowe, galwanizowane bądź nierdzewne (przy wymaganej odporności na korozję) uchwyty. Wszystkie zprezentowanych kół mogą występować w wersji stałej lub obrotowej (z lub bez hamulca).Grupa ELESA+GANTER jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter.
ELESA+GANTER to blisko 40 000 elementów standardowych, części do maszyn oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie.
Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.
ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne oraz profesjonalną i szybką obsługę klientów.Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również