Kolejna inwestycja 3M w Polsce

©

Udostępnij:

Amerykański gigant już na dobre zadomowił się w naszym kraju. Potwierdzeniem tego jest kolejna uruchomiona w stolicy Dolnego Śląska inwestycja. Tym razem jest to Centrum Usług Wspólnych.

Centrum Usług Wspólnych będzie świadczyć usługi dla 52 krajów regionu EMEA. Pracę znajdzie w nim docelowo 400 wysoko wykwalifikowanych osób odpowiedzialnych za procesy finansowe, zakupowe, kadrowe, IT, bezpieczeństwa czy zarządzania bazami. Centrum jest jednym z trzech największych takich jednostek 3M na świecie.Amerykańska zainwestowała już w Polsce łącznie ok. 0,5 mld zł, z czego większość, bo ponad 300 mln we Wrocławiu. Poza stolicą Dolnego Śląska 3M ma również ośrodki produkcyjne w Janowie oraz Rabce. Łącznie zatrudnia już ponad 2 tys. pracowników w naszym kraju.

3M stawia przede wszystkim na rozwijanie nad Odrą najbardziej zaawansowanych procesów produkcyjnych, do których niezbędne jest zaplecze naukowo-badawcze oraz usługowe. W 2005 roku inwestor uruchomił we Wrocławiu Centrum Badań i Rozwoju, a w 2013 roku firma otworzyła tam Centrum Innowacji.

Źródło: PAIIZ, 3M

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również