Kolejna wersja robota IRB 360 FlexPicker

©

Udostępnij:

Nowa, szósta wersja robota IRB 360 FlexPicker uzupełnia ofertę ABB z zakresu rodziny robotów typu „pickery”. Z sześcioma wariantami robotów wybór spośród robotów IRB 360 FlexPicker staje się bardziej elastyczny. Roboty te są solidne i sprawdzają się w większej ilości aplikacji niż kiedykolwiek wcześniej.

Od blisko 15-stu lat IRB 360 FlexPicker firmy ABB jest liderem w nowoczesnej technologii superszybkiego sortowania i pakowania. W porównaniu do konwencjonalnej twardej automatyzacji IRB 360 oferuje znacznie większą elastyczność w kompaktowej powierzchni instalacyjnej przy zachowaniu tego samego poziomu dokładności oraz przy wysokich udźwigach.Przedstawiając robota IRB 360-6, czyli ostatniego dodanego do rodziny robotów IRB 360, trzeba koniecznie podkreślić duży zasięg - 1600 mm - oraz udźwig: 6 kg. Zmniejszenie o 2 kg udźwigu (w porównaniu z robotem IRB 360, który podnosi 8 kg) pozwoliło na zwiększenie zasięgu, czyli na możliwość zastosowania robota w aplikacjach, w których przenośnik taśmowy musi być odseparowany lub inne czynniki wpływają na to, że wymagany jest dystans pomiędzy ruchami pick oraz place (podnoszenie i umieszczanie).

Rodzina robotów IRB 360 zawiera obecnie warianty z udźwigami 1 kg, 3 kg, 6 kg oraz 8 kg, o zasięgach 800 mm, 1130 mm oraz 1600 mm. Oznacza to, że obecnie w ofercie ABB dostępny jest robot typu flex picker dla prawie każdego zadania pick & place. Roboty charakteryzują się wyjątkową kontrolą ruchów, krótkimi czasami cykli, a także dokładnością. IRB 360 może pracować przy bardzo wysokich prędkościach, zarówno w wąskich, jak i szerokich przestrzeniach. Każdy FlexPicker otrzymał również ulepszoną flanszę mocującą, która może być zintegrowana z większymi chwytakami, pozwalając na bardziej efektywne przenoszenie zapakowanych produktów z przenośnika taśmowego przy większych prędkościach.

Rodzina robotów IRB 360 jest również zaprojektowana do pracy w trudnych warunkach dzięki opcji washdown, czyli do zmywania wodą. Odpowiednia konstrukcja robota, dzięki której może on pracować w sterylnych warunkach, jest niezwykle istotna między innymi przy produkcji mięsa czy w zakładach mleczarskich. Opcja z częściami wykonanymi ze stali nierdzewnej umożliwia czyszczenie robota detergentami przemysłowymi oraz gorącą wodą pod ciśnieniem. Robot charakteryzuje się również gładką konstrukcją, o łatwo spłukiwanej powierzchni, tak samo jak i połączeniami odpornymi na korozję.Każdy robot IRB 360 może być w łatwy sposób zintegrowany z oprogramowaniem ABB PickMaster, które zostało rozwinięte tak, by stanowić wartościowe narzędzie dla integratorów oraz użytkowników robotów. Korzystanie z oprogramowania PickMaster umożliwia rozwinięcie całej linii, symulowanie oraz programowanie w krótkim czasie  przyczynia się do tego, że instalacja robota oraz sprzętu dodatkowego to ostatni krok wdrożenia aplikacji zrobotyzowanej.
 

www.abb.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również