Kolejne elementy mostu elektroenergetycznego Polska-Litwa gotowe

©

Udostępnij:

Do użytku oddano linię energetyczną Miłosna – Siedlce Ujrzanów oraz stację Siedlce Ujrzanów.

Inwestycja jest częścią przedsięwzięcia związanego z budową połączenia elektroenergetycznego Polska-Litwa, które przyczyni się do utworzenia wspólnego europejskiego rynku energii poprzez zamknięcie tzw. pierścienia bałtyckiego. Na sześć projektów dotyczących budowy połączenia po stronie polskiej, przeznaczono ok. 868 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko (PO IiŚ).Linia 400 kV Miłosna – Siedlce Ujrzanów, przebiega przez 12 gmin województwa mazowieckiego: Sulejówek, Halinów, Dębe Wielkie, Stanisławów, Grębków, Jakubów, Kałuszyn, Skórzec, Wiśniew, Zbuczyn, Kotuń oraz Siedlce. Długość nowopowstałego odcinka wynosi ok. 89 km. Linia łączy stację elektroenergetyczną 400/110 kV Siedlce Ujrzanów ze stacją Miłosna. Zwiększy pewność zasilania aglomeracji warszawskiej i sieci dystrybucyjnej 110 kV w rejonie Siedlec. Wpłynie także na wzrost bezpieczeństwa pracy tej sieci.

Stacja elektroenergetyczna (SE) 400/110 kV Siedlce Ujrzanów jest jedynym obiektem w regionie siedleckim, który umożliwia transformację napięcia z 400 kV na 110 kV. Tym samym będzie jednym z głównych punktów zasilania sieci dystrybucyjnej 110 kV w energię elektryczną zarówno dla aglomeracji siedleckiej jak i dla północnowschodnich rejonów woj. mazowieckiego i południowej części woj. podlaskiego. Stacja jest przystosowana do wprowadzenia w przyszłości nowych linii, koniecznych do rozwoju sieci elektroenergetycznej w regionie.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również