Kolejne firmy rozpoczynają pracę w kamiennogórskiej SSE

Preview
Reklama
Reklama

Zarząd Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał zezwolenia firmom Kosikowski & Kresky oraz Kermaan na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Lubań. Dzięki temu w Lubaniu działa już 9 przedsiębiorców, którzy ulokowali 90 mln zł i stworzyli 900 miejsc pracy.

Spółka Kosikowski & Kresky działa w Lubaniu już od stycznia. Firma zainwestowała dotąd 6 mln zł oraz zatrudnia 45 osób. Aż 90 proc. jej produktów jest eksportowana. Spółka specjalizuje się w wytwarzaniu maszyn i automatów służących do produkcji płyt drukowanych, będących elementem bazowym dla urządzeń elektronicznych takich jak telewizory, radioodbiorniki, monitory i laptopy. Ponadto firma Kosikowski & Kresky pracuje nad innowacyjnym automatem, który lada dzień trafi do Korei. To skomplikowana trzydziestometrowa linia, na której przygotowywane będą płytki do kolejnej generacji smartfonów.

Reklama

Z kolei wspólnicy polskiej spółki Kermaan, po udanym debiucie sprzedażowym na europejskich rynkach oraz wnikliwej analizie sytuacji rynkowej, podjęli decyzję o dalszym rozwoju firmy. Przedsiębiorstwo zamierza produkować okapy kuchenne, artykuły wyposażenia kuchni oraz meble o szerokim spektrum zastosowania. Spółka w swój zakład zainwestuje ponad 3 mln zł. Początkowo zatrudnienie znajdzie w nim kilkanaście osób. Kermaan S.C. rozwinie także działalność projektową i badawczo-wdrożeniową na potrzeby własnej produkcji.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama