Kolejne firmy rozpoczynają pracę w kamiennogórskiej SSE

©

Udostępnij:

Zarząd Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał zezwolenia firmom Kosikowski & Kresky oraz Kermaan na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Lubań. Dzięki temu w Lubaniu działa już 9 przedsiębiorców, którzy ulokowali 90 mln zł i stworzyli 900 miejsc pracy.

Spółka Kosikowski & Kresky działa w Lubaniu już od stycznia. Firma zainwestowała dotąd 6 mln zł oraz zatrudnia 45 osób. Aż 90 proc. jej produktów jest eksportowana. Spółka specjalizuje się w wytwarzaniu maszyn i automatów służących do produkcji płyt drukowanych, będących elementem bazowym dla urządzeń elektronicznych takich jak telewizory, radioodbiorniki, monitory i laptopy. Ponadto firma Kosikowski & Kresky pracuje nad innowacyjnym automatem, który lada dzień trafi do Korei. To skomplikowana trzydziestometrowa linia, na której przygotowywane będą płytki do kolejnej generacji smartfonów.Z kolei wspólnicy polskiej spółki Kermaan, po udanym debiucie sprzedażowym na europejskich rynkach oraz wnikliwej analizie sytuacji rynkowej, podjęli decyzję o dalszym rozwoju firmy. Przedsiębiorstwo zamierza produkować okapy kuchenne, artykuły wyposażenia kuchni oraz meble o szerokim spektrum zastosowania. Spółka w swój zakład zainwestuje ponad 3 mln zł. Początkowo zatrudnienie znajdzie w nim kilkanaście osób. Kermaan S.C. rozwinie także działalność projektową i badawczo-wdrożeniową na potrzeby własnej produkcji.Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również