Kolejne inwestycje przy udziale PAIiIZ

inwestycje PAIiIZ © fotolia.com

Udostępnij:

 

W ciągu ostatnich dwóch tygodni do listy inwestycji zakończonych przy udziale Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) doszły dwie kolejne.

Obecnie Agencja pracuje nad 187 projektami o łącznej wartości 3,8 mld euro, które mogą stworzyć nawet 43.317 nowych miejsc pracy. Tylko w tym roku PAIiIZ doprowadził do zakończanie 33 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości 388,21 mln euro, które docelowo stworzą 7.224 nowe miejsca pracy.Najwięcej inwestycji pochodzi ze Stanów Zjednoczonych (50), wyraźne jest zainteresowanie firm z kapitałem niemieckim (24) i szwajcarskim (12), ale również polskim. PAIiIZ obsługuje obecnie 10 polskich inwestycji, których łączna wartość przekracza 200 mln euro, a liczba zadeklarowanych miejsc pracy to 1120. Dzięki temu polscy inwestorzy zajmują, obok firm z Japonii i Korei Południowej, 4. miejsce na liście projektów prowadzonych przez Agencję.

Najpopularniejszym obszarem działań inwestorów obsługiwanych przez PAIiIZ pozostaje szeroko rozumiany sektor usług dla biznesu (70 projektów). Na kolejnych miejscach znalazła się motoryzacja (37 projektów), przemysł spożywczy (14), badania i rozwój (13) oraz sektor lotniczy, maszynowy i materiałów budowlanych (po 6 projektów).

Źródło: PAIiIZ

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również