Kolejny zagraniczny kontrakt Odlewni Rafamet

płyty montażowe Rafamet © Rafamet

Udostępnij:

Odlewnia Rafamet pozyskała zamówienie od odbiorcy ze Szwecji. W ramach podpisanej umowy firma z Kuźni Raciborskiej wyprodukuje dla niego zestaw 10 płyt o łącznej powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych.

Produkcja żeliwnych płyt montażowych została wdrożona przez Odlewnię RAFAMET w 2009 roku. Od tego czasu Spółka z Kuźni Raciborskiej stała się dostawcą największych firm obrabiarkowych m.in. w Polsce, Niemczech, Czechach, Włoszech i Hiszpanii. Standardowe płyty mogą mieć rozmiary od 1500x1500mm do 9000x3000 mm. - W zależności od potrzeb klienta docelowego, mogą być łączone w pola o dowolnym kształcie i powierzchni. Największe dostarczone do tej pory pole miało wymiar 16000x14000mm - informuje Jacek Opiela, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Techniczny Odlewni Rafamet.Firma z Kuźni Raciborskiej produkuje również płyty do szczególnych zastosowań, takich jak budowa specjalistycznych stanowisk pomiarowych, hamowni lub dla placówek badawczo-rozwojowych z sektora automotive. - Produkowane w Odlewni Rafamet płyty są szczegółowo dopracowane pod względem wytrzymałościowym i jakościowym. Konstrukcja, a także proces produkcji, zostały szczegółowo opracowane przy wykorzystaniu szeregu analiz i działań optymalizacyjnych. Wszystkie parametry - jak wykończenie obróbką powierzchni roboczej, nośność oraz systemy łączenia i poziomowania - ustalane są indywidualnie do wymagań klienta - podkreśla Jacek Opiela.

 Niedawno firma z Kuźni Raciborskiej zawarła kontrakt z odbiorcą ze Szwecji. - Do stycznia 2017 roku wyprodukujemy dla niego zestaw 10 płyt o łącznej powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych - dodaje wiceprezes kuźniańskiej firmy.

Płyty montażowe stanowią około 20 proc. produkcji Odlewni Rafamet. Producent wykonuje ich rocznie około 1200 metrów kwadratowych.Źródło: Informacja prasowa Odlewni Rafamet

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również