Kolumny świetlne EZ-LIGHT marki Turck

© Turck

Udostępnij:

Firma Turck, producent elementów automatyki przemysłowej, rozszerzyła swoją ofertę wskaźników świetlnych LED. Zakres zastosowań tych wskaźników obejmuje wiele obszarów, m.in. automatykę przemysłową, kontrolę ruchu, sygnalizację w transporcie, obróbkę metalu i urządzenia mobilne.

Popularna seria wskaźników świetlnych EZ-LIGHT wzbogaciła się o nowe kolumny TL50 zasilane napięciem 230VAC. Urządzania mają wszystkie zalety rodziny EZ-LIGHT: kompaktową obudowę o wysokim stopniu ochrony IP67, standardowe przemysłowe podłączenie np. za pomocą złącza M12, matową osłonę LED pomagająca w identyfikacji świecącego się koloru (szczególnie pomocne w słoneczne dni lub w aplikacjach zewnętrznych), bardzo długą żywotność oświetlenia LED sięgającą 100 000 h pracy ciągłej oraz szybki montaż za mocą gwintowanej podstawy M30.
W nowej serii zasilanej napięciem z zakresu 85 - 264 VAC znajdują się trzy typy wykonań o różnym stopniu jasności. Same kolumny mogą składać się z pięciu różnych kolorów - świecących w sposób stały, migający lub rotacyjny - lub czterech kolorów i sygnalizacji dźwiękowej (trzy różne tony; 93 dB na 1 m).
Wskaźniki świetlne EZ-LIGHT przeznaczone są do bardzo różnych zastosowań. Doskonale nadają się do aplikacji w różnych gałęziach przemysłu, jak również rozwiązań indywidualnych. Dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji oferują istotną oszczędność czasu i pieniędzy.Cała seria EZ-LIGHT charakteryzuje się wytrzymałymi obudowami o neutralnym kolorze, co zapobiega pomyłkom w ocenie załączenia wskazywanego koloru/segmentu. Dostępne są rozwiązania o różnym zakresie napięcia zasilania. W ofercie można znaleźć również szerokie portfolio akcesoriów montażowych. Możliwe są również niestandardowe wykonania specjalne, np. wskaźnik 5-kolorowy, którego barwy wybierane są ze standardowej palety 9 kolorów.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również