Kolumny sygnalizacyjne Eaton

Preview
Reklama
Reklama

Nowe, przyciągające uwagę kolumny sygnalizacyjne zwiększają bezpieczeństwo i wydajność maszyn oraz systemów.

Korporacja Eaton oferuje nowe kolumny sygnalizacyjne o poprawionej funkcjonalności i przyciągającym uwagę wyglądzie, zgodne z obecnymi trendami projektowania maszyn. Standardowa wersja SL7 i mniejszy wariant SL4 o średnicy 40 mm wyróżniają się ze względu na swoją wyjątkową widoczność. Pozwala ona operatorom zakładowym na szybszą identyfikację stanu systemu oraz zapobieganie na czas usterkom, co przekłada się na zwiększoną dostępność maszyn i instalacji. Nie są wymagane żadne narzędzia do operacji montażu i demontażu kolumn w trakcie transportu maszyn, ponieważ system mocowań bagnetowych ogranicza do minimum czas montowania.

Reklama

Kolumny sygnalizacyjne opracowane są jako logiczny, modułowy zestaw składający się z podstawy oraz modułów świetlnych i akustycznych - maksymalnie pięć poszczególnych modułów może stanowić kolumnę. Firma Eaton zwiększyła jasność i głośność produktów oraz opracowała kilka wariantów akustycznych dla lepszego efektu sygnalizacyjnego. Dzięki temu istotne zmiany statusu instalacji, takie jak brak materiału, awarie i możliwość wystąpienia zagrożenia są teraz efektywnie i jednoznacznie sygnalizowane.

Rodzaj i ważność sygnału generowanego przez kolumny muszą być zawsze jednoznacznie i natychmiast rozpoznawane nawet ze znacznej odległości. W tym celu Eaton ulepszył skuteczność sygnałów - użycie diod led oraz ledów wysokiej wydajności (tylko w wersji SL7) sprawiło, że kolumny są lepiej widoczne. Sygnalizatory są teraz dostępne w wersjach zasilania 24 V, 120 V i 230 V oraz 24 V dla led-ów wysokiej wydajności. Użytkownicy mają obecnie do wyboru sześć kolorów, różne tryby świetlne (światło ciągle, pulsujące, błyskowe oraz multibłyskowe), jak również moduły akustyczne z możliwością wyboru do 8 tonów sygnałów dla różnych rodzajów usterek i ustawieniem głośności do 100 dB, co pozwala na użytkowanie nawet w szczególnie hałaśliwym środowisku. Poszczególne moduły świetlne są dostępne we wszystkich ważnych kolorach o jednolitej jasności - czerwonym, żółtym, zielonym, niebieskim, przezroczystym i ostatnio również w pomarańczowym/bursztynowym - dla rynku międzynarodowego, co pozwala na użytkowanie kolumn sygnalizacyjnych w zakresie globalnym.

Nowy, szybki system montażu z mocowaniem bagnetowym uprościł i przyspieszył tę operację o 50%, a tym samy zredukował koszt montażu. Podłączenia elektryczne dolnej sekcji adaptera umożliwiającego szybki montaż montuje się tylko raz, a następnie na stałe przykręca się ją śrubami do maszyny. Po transporcie, kolumna sygnalizacyjna może być zamontowana w trakcie jednej operacji i gotowe. Oprócz adaptera umożliwiającego szybki montaż, dostępny jest także szeroki zakres uchwytów mocujących i kątowników.

Reklama

W związku z tym, że przestrzeń montażowa w przypadku wielu maszyn jest ograniczona, fatalne w skutkach byłoby zredukowanie poziomu bezpieczeństwa. Dla tego typu przypadków Eaton oferuje kompaktowe wersje kolumny SL4 o średnicy 40 mm, jak również standardową SL7. Bez względu na to czy mocowanie przebiega w warunkach braku prześwitu pod sufitem czy wymaga montażu poziomego z podwójną podstawą, wersja SL 4 z maksymalnie 10 modułami pozwala na elastyczność użytkowania nawet w ograniczonych przestrzeniach.

Wszystkie kolumny sygnalizacyjne są bardzo wytrzymałe i posiadają stopień ochrony IP66 (ochrona przed zalaniem). Firma Eaton wzięła pod uwagę także ogólne wrażenia wizualne maszyn i instalacji: zaokrąglony kształt kolumn w połączeniu z urządzeniami kontrolnymi RMQ-Titan zapewniają spójny i atrakcyjny wygląd. Wydajność kolumn sygnalizacyjnych może być jeszcze zwiększona dzięki połączeniu ich z systemem SmartWire-DT umożliwiającym inteligentną transmisję danych zgodnie z koncepcją Lean Solution. Swoista funkcja wczesnego ostrzegania kolumn sygnalizacyjnych sprawia, że stają się one istotnym elementem tej zintegrowanej koncepcji, ponieważ pozwalają operatorom reagować z wyprzedzeniem zanim wystąpią poważne uszkodzenia, co przekłada się na zwiększoną dostępność instalacji i zakładów.

www.eaton.eu

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama