Kompaktowe sprzęgło bezpieczeństwa

© ENEMAC

Udostępnij:

Firma ENEMAC wprowadziła do swojej oferty nowy wariant ogranicznika momentu obrotowego, stworzony z myślą o montażu w niewielkich przestrzeniach roboczych.

Mechaniczne ograniczniki momentu obrotowego mają za zadanie chronić wrażliwe części układów przeniesienia napędu przed przeciążeniami przez natychmiastowe wstrzymanie przenoszenia momentu obrotowego. Rozłączenie wału napędowego i napędzanego następuje w sposób czysto mechaniczny i tym samym jest niezależne od przerw w dostawach prądu.Producent całej gamy tego rodzaju ograniczników – firma ENEMAC wprowadziła do swojej oferty wariant stworzony z myślą o montażu w niewielkich przestrzeniach roboczych – osiowe krótkie sprzęgło bezpieczeństwa ECU działające na zasadzie docisku sprężyn talerzowych o szerokim zakresie regulacji. Zastosowanie jednego punktu referencyjnego na obrót zgodnie z zasadą blokady kulkowej zapewnia odcięcie przenoszenia napędu po kilku stopniach obrotu oraz automatyczne ponowne zasprzęglenie po 360°. Skok kulki jest wywoływany przez włącznik zbliżeniowy, a sygnał wyłączenia napędu jest automatycznie przesyłany do systemu sterowania. Aby maksymalnie zmniejszyć wymiary ECU, zastosowano system mocowania na wale za pomocą połączenia wpustowego. Sprzęgło dostępne jest w 18 rozmiarach odpowiadających momentowi wyłączającemu od 1,8 do 9 000 Nm i średnicy wału do 110 mm.www.enemac.de

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również