Kompaktowe złącza wysokoprądowe

© Harting

Udostępnij:

 

Firma HARTING wprowadziła do oferty jednopinowe złącze Han Q 1/0 Axial Screw Protected, które jest optymalnym rozwiązaniem w aplikacjach o ograniczonej przestrzeni. Złącze umożliwia przewodzenie prądów o natężeniu 100 A, a jego obudowa ma wielkość 3A.

Charakterystyczną cechą złącza Han Q 1/0 jest męski, kątowy pin i relatywnie płaska struktura. Kompaktowość po stronie przyłączeniowej uzyskano poprzez zastosowanie dodatkowego kontaktu żeńskiego.Wstępnie złożony wariant męski nie wymaga montażu ze strony użytkownika. Po stronie przyłączeniowej kontakt żeński prosty bazuje na technice przyłączeniowej typu Axial Screw. HARTING ma w ofercie również wersję z prostym, męskim kontaktem umożliwiającą stworzenie połączenia przelotowego, jak również połączenia typu kabel-kabel.

W tej wersji kontakt żeński w strefie przyłączeniowej nie jest stosowany, przyłączenie jest uzyskiwane za pomocą standardowego podłączenia przewodu.

Złącze Han Q 1/0 Axial Screw Protected może być stosowane z przewodami o przekrojach z zakresu od 16 mm² do 25 mm².Złącze ma możliwość kodowania za pomocą osobnych kontaktów. Dodatkowo piny są chronione przez dotykiem zgodnie z IEC 60 529.

www.harting.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również