Kompaktowy i szybki

© VIPA Controls

Udostępnij:

 

Będąca częścią koncernu Yaskawa firma VIPA Controls zaprezentowała nowy system sterowania MICRO PLC, który opracowano jako jednostkę autonomiczną (stand alone). System ten cechuje się kompaktową budową, nowoczesnym wyglądem, wysoką wydajnością i rozszerzalnością.

Zbudowany jest w technologii Speed7 i programowalny narzędziem Siemensa STEP7. Posiada zintegrowaną pamięć roboczą 64 kB (z możliwością rozszerzenia do 128 kB), dzięki czemu może pracować bez dodatkowej karty pamięci. System jest wyposażony w 30 analogowych i cyfrowych wejść/ wyjść i może być rozszerzony do 8 modułów sygnałowych oraz funkcyjnych. Dzięki technice push-in jest łatwy w montażu. Nowa koncepcja wyświetlacza i obsługi urządzenia pozwala użytkownikowi uzyskać potrzebne informacje jednym spojrzeniem.MICRO PLC w standardzie komunikuje się przez Ethernet TCP/IP. Moduł rozszerzający umożliwia opcjonalne użycie interfejsów komunikacyjnych Profibus slave, a także PtP i MPI.

Nowy produkt VIPA Controls przeznaczony jest do stosowania jako sterownik w maszynach seryjnych i specjalnych i w aplikacjach scentralizowanych oraz rozproszonych. Kompaktowa budowa i duża funkcjonalność sprawiają, że świetnie sprawdzi się również w automatyce budynkowej.

www.vipa.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również