Kompaktowy miernik stroboskopowy

©

Udostępnij:

 

Firma Fluke rozszerza linię przyrządów do diagnostyki mechanicznej o Fluke 820-2 – wytrzymały i ergonomiczny miernik do badania prędkości obrotowej metodą stroboskopową. Wraz z wibrometrami i przyrządami do laserowego osiowania maszyn tworzą komplet niezbędnych przyrządów dla operatorów maszyn, zespołów utrzymania ruchu i konserwacji prewencyjnej.

Zasada działania stroboskopu LED Fluke 820-2 sprowadza się do oświetlenia wirującego elementu światłem błyskowym generowanym przez diody LED. Dopasowanie częstotliwości mrugania do prędkości obrotowej obiektu sprawia, że wydaje się on nieruchomy. Umożliwia to mierzenie prędkości obrotowej urządzeń bez konieczności fizycznego kontaktu. Nie ma również potrzeby wstępnego zatrzymywania urządzeń, by zamontować na nich element odblaskowy, jak ma to miejsce w przypadku badań z wykorzystaniem tachometrów laserowych. Efekt pozornego „zatrzymania w ruchu” badanych elementów pozwala również  na diagnozowanie oscylacji pasożytniczych, usterek, poślizgów i niepożądanych zaburzeń, pomiary częstotliwości wałów, głośników i innych części mechanicznych, a także odczytywanie numerów i innych oznaczeń części pozostających w ruchu.
 Najważniejsze dane techniczne:

  • częstotliwość mrugania: 0,5 do 5000 Hz,
  • światło: 4 800 lumenów przy 6 000 FPM z 30 cm,
  • kolor: około 6500 K,
  • zakres pomiarowy: od 30 do 300 000 FPM,
  • dokładność: 0,02%.

 

Stroboskop LED Fluke 820-2 oferuje szerokie spektrum różnorodnych aplikacji. Może być wykorzystywany do badania: urządzeń z napędem pasowym, łożysk wałeczkowych, trybów i kół zębatych, sprzęgieł, pomp, wentylatorów, zużycia kabli i rur, przebiegu procesów mieszania i dozowania, czy wibracji podstaw. Dodatkowa opcja skrócenia długości trwania błysków zapewnia doskonałą ostrość nawet przy badaniu obiektów wirujących z dużą prędkością. Częstą przypadłością analogicznych przyrządów było rozmazanie obrazu spowodowane faktem, że obiekt poruszał się w czasie trwania pojedynczego mrugnięcia. Podwyższoną odporność urządzenia na warunki zewnętrzne uzyskano dzięki zastosowaniu diod LED w miejsce źródeł światła opartych o żarniki, próżnię, gazy czy szkło.

www.fluke.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również