KOMPOZYT-EXPO® 2016 coraz bliżej

© Targi w Krakowie

Udostępnij:

Międzynarodowe Targi KOMPOZYT-EXPO® co roku przyciągają tysiące profesjonalistów i inżynierów. Targi odbędą się 5-6 października w Expo Kraków.

Na liście wystawców znajduje się wiele przedsiębiorstw z zagranicy, a już dziś powierzchnia wystawiennicza jest obłożona w ponad 80%. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo bogaty program tegorocznej edycji, którego ważnym elementem będzie specjalnie przygotowana strefa prezentacji. Na pierwszy plan należy wysunąć premierę polskiego Superdrona, który potrafi nie tylko latać, ale i zanurzyć się, a następnie pływać pod wodą. To efekt bardzo udanej kooperacji firmy C-L Sp. z o.o. z producentem bezzałogowych statków powietrznych z Czechowic-Dziedzic – spółką Drony Sp. z o.o.Podczas dotychczasowych edycji mogliśmy oglądać m.in. szybowce, bolidy, łodzie klasy OPTIMIST, a także futurystyczne samochody. – W ubiegłym roku na targach prezentowaliśmy bolidy, stworzone z materiałów kompozytowych. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że te konstrukcje powstały w supernowoczesnych fabrykach obsługujących teamy Formuły 1. Nic bardziej mylnego – wystarczy dobry pomysł, zapał do jego realizacji i odpowiednie materiały – komentuje Janusz Golonka, product manager w firmie C-L Sp. z o.o.

Tegoroczne Targi KOMPOZYT-EXPO® odbędą się równolegle z 7. Targami Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance oraz 8. Międzynarodowymi Targami Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Połączenie trzech imprez targowych wynika ze ścisłej współpracy firm produkujących kompozyty z materiałów prezentowanych do tej pory na targach SyMas. Wraz z ofertą przedsiębiorców z dziedziny utrzymania ruchu zarówno wystawcy, jak i zwiedzający otrzymają olbrzymią dawkę wiedzy, innowacji oraz możliwość nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych.

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków wielokrotnie dało się poznać jako miejsce przyjazne talentom inżynierskim. Podobnie ma być w tym roku. Nowością 7. edycji Targów KOMPOZYT-EXPO® będzie Strefa Start-up, do udziału w której zostali zaproszeni młodzi, zdolni specjaliści-przedsiębiorcy z branży.

Do dyspozycji uczestników Strefy Start-up oddajemy przestrzeń, która pozwoli w pełni zaprezentować ich ofertę. Nasz projekt stwarza szansę promocji najnowocześniejszych rozwiązań i technologii, której efektem bardzo często jest nawiązanie cennych kontaktów biznesowych – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie Sp. z o.o.

Organizatorzy stale monitorują trendy i potrzeby uczestników, dlatego program targów zostanie w tym roku wzbogacony o temat biokompozytów. Nowością tegorocznej edycji jest również sekcja „Badania i rozwój” zorganizowana z myślą o prezentacji najnowszych technik laboratoryjnych i innowacji dla przemysłu oraz wsparciu inwestycyjnemu. Zmodyfikowano również konkurs targowy wyłaniający najlepsze produkty. Do składu jury dołączyli praktycy – przedstawiciele branży.

Co roku program targów wzbogacamy o nowy, interesujący element. W naszej ocenie sukces wydarzenia targowego w 90% zależy od prezentacji atrakcyjnej oferty. Pozostałe 10% to wspomniane wcześniej wydarzenia towarzyszące. Kluczowa jest optymalna kompozycja – podsumowuje Prezes Grażyna Grabowska.

MM Magazyn Przemysłowy jest patronem wydarzenia.

Źródło: Materiał organizatora

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również