Komunikacja systemu SmartWire-DT z protokołem Powerlink

©

Udostępnij:

Eaton, lider rozwiązań z zakresu zarządzania energią, oferuje konstruktorom maszyn i systemów możliwość integracji innowacyjnego systemu komunikacyjno-łączeniowego SmartWire-DT z systemem automatyki Powerlink. Nowy moduł gateway EU5C-SWD-POWERLINK to kolejny projekt, który powstał w ramach programu współpracy Partnership of Experts realizowanego przez Eaton z niemiecką firmą Hilscher,Gesellschaft für Systemautomation.System SmartWire-DT dzięki komunikacji z protokołem Ethernet Powerlink może być wykorzystywany do realizacji wysokowydajnych zadań automatyki w czasie rzeczywistym.

Dzięki nowemu modułowi system SmartWire-DT obsługuje nie tylko protokoły wykorzystywane w magistralach przemysłowych, takie jak Profibus-DP, CANopen, Modbus-TCP, EthernetIP oraz Profinet, ale także bardzo wydajny protokół czasu rzeczywistego Ethernet Powerlink, oryginalnie opracowany przez B&R do obsługi zadań automatyki przemysłowej. W ten sposób wszystkie zalety filozofii Lean, takie jak prostsze planowanie, konfiguracja, odbiór i konserwacja systemów będą mogły zostać docenione przez nową grupę użytkowników. Wiele elementów aparatury rozdzielczej, takich jak styczniki, wyłączniki ochronne silników, układy łagodnego rozruchu DS7, elektroniczne wyłączniki ochronne PKE, napędy o zmiennej częstotliwości PowerXL oraz wyłączniki z serii NZM będą mogły być wykorzystywane przy większej przejrzystości danych.Bramka przekazuje dane od różnych stacji systemu do kontrolera za pomocą protokołu Powerlink. W trakcie operacji cyklicznej jest w stanie wymienić 1000 bajtów danych we/wy z maksymalnie 99 stacjami. Moduł gateway umożliwia również komunikację acykliczną. Oprócz zintegrowanego 100 MBit huba Powerlink do komunikacji z magistralami przemysłowymi poprzez protokół Powerlink, dostępny jest również dodatkowy interfejs USB przeznaczony do zadań diagnostycznych. Pozwala to użytkownikom na testowanie każdej stacji w sieci SmartWire-DT niezależnie - nawet, gdy kontroler nie jest podłączony.

Firma Eaton oferuje ponadto oprogramowanie SWD-Assist wspomagające planowanie, konfigurowanie i odbiór sieci SmartWire-DT. Za pomocą narzędzia konfiguracyjnego i paru kliknięć myszką operator może wybrać dowolną stację w systemie. Z kolei funkcja eksportu pozwala na łatwe tworzenie pliku XDD, który zawiera wszystkie informacje I/O o użytych stacjach SmartWire-DT. Dane te są następnie bezpośrednio importowane do konfiguratora PLC docelowego systemu Powerlink. Dzięki dopuszczeniom CE,UL oraz CSA nowe urządzenia znajdują globalne zastosowanie

Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.Eaton to przedsiębiorstwo zarządzające energią, oferujące energooszczędne rozwiązania wspomagające efektywne zarządzanie wykorzystaniem energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej. W listopadzie 2012 roku firma Eaton, globalny lider w dziedzinie technologii, nabyła Cooper Industries plc. Przychód połączonych firm w 2012 roku na podstawie obliczeń pro forma wyniósł 21,8 mld USD. Eaton zatrudnia około 102 000 pracowników i oferuje swoje produkty w ponad 175 krajach.

Dodatkowe informacje: www.eaton.eu

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również