Koncentratory czujników i siłowników IO-Link

© Balluff

Udostępnij:

 

Firma Balluff oferuje koncentratory czujników i siłowników IO-Link zawierające 8 portów dla 16 wejść/wyjść. Umożliwiają one wymianę informacji z maksymalnie 16 czujnikami znajdującymi się w odległości do 20 m, dzięki czemu kontroler maszyny uzyskuje do nich dostęp przez IO-Link lub IO-Link master przy wykorzystaniu zwykłego kabla 3-żyłowego.

Nowością na rynku są koncentratory z portem rozszerzającym. Slot 7 może być w nich skonfigurowany jako port rozszerzający poprzez proste wprowadzenie odpowiedniego parametru. Można do niego podłączyć np. kompletny zawór czy też dodatkowy koncentrator.Użytkownik zyskuje w ten sposób większą elastyczność i wydajność. Możliwe jest teraz nie tylko tanie podłączanie kolejnych sygnałów procesowych wejściowych i wyjściowych, ale też rozszerzenie zasięgu komunikacji o kolejne 20 m.

Dzięki architekturze plug-and-play i możliwości korzystania ze standardowych kabli nieekranowanych system może być uruchomiony bez zwłoki.

www.balluff.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również