Konferencja „Druk 3D w metalu”

targi ITM 2018 © MM Magazyn Przemysłowy

Udostępnij:

Od 2016 r. w czasie targów ITM Polska odbywają się targi 3D Solutions, poświęcone w całości technologiom przyrostowym. W tym roku po raz pierwszy odbyło się wydarzenie towarzyszące – konferencja „Druk 3D w metalu”.

Technologia druku 3D z metalu to obecnie najdynamiczniej rozwijająca się metoda przyrostowa. W opublikowanym niedawno raporcie czołowej firmy analitycznej specjalizującej się w badaniu rynku druku 3D – Wohlers Associates – w 2017 r. nastąpił gigantyczny, 80-procentowy wzrost sprzedaży systemów do druku 3D z metalu. W ciągu ostatnich trzech lat liczba sprzedanych maszyn tego typu była większa niż całkowita sprzedaż w pierwszej dekadzie obecnego stulecia, gdy trafiły one na rynek. Produkcją drukarek 3D do metalu zajęły się takie koncerny jak GE, DMG Mori, Matsuura czy Michelin. W tej chwili pytaniem nie jest, czy druk 3D z metalu zostanie w jakikolwiek sposób zaadaptowany w przemyśle, tylko do jakiego stopnia zastąpi on tradycyjne metody wytwórcze.Podczas konferencji „Druk 3D w metalu” wystąpili przedstawiciele najważniejszych firm z branży druku 3D w metalach w Polsce. Podczas wykładów zostały przedstawione m.in. liczne case studies z zakresu wykorzystania technologii przyrostowych w praktyce, wdrożeń systemów do druku 3D w przedsiębiorstwach produkcyjnych czy też unikalnych produktów, jakie za ich pomocą powstają.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również