Konferencja o przyszłości polskich inżynierów

Forum Inżynierów Przyszłości © FIP

Udostępnij:

Forum Inżynierów Przyszłości jest wydarzeniem, które ma za zadanie nie tylko poszerzyć wiedzę i podnieść kwalifikacjie zawodowe, ale również jest to okazja do wspólnych rozmów na tematy ważne dla młodych ludzi. Termin konferencji zaplanowany jest na 12 - 15 marca 2020 r. we Wrocławiu.

Do głównych tematów poruszanych podczas konferencji należy kształcenie inżynierów w modelu STEM, kształtowanie podstaw przedsiębiorczych czy współpraca projektów studenckich z biznesem. Goście odpowiedzą również na pytanie jak rozwija się świat mobile – VR, AR,IoT, 5G. Kluczowe umiejętności miękkie u inżyniera oraz zarządzanie projektami opartymi o wolontariat to także interesujące zagadnienia.Organizatorom zależy na zachęceniu młodych ludzi oraz przedstawicieli uczelni do takich działań, które będą wpisywały się w potrzeby rynku z uwzględnieniem najnowszych technologii, innowacyjnych rozwiązań oraz na wspólnym zastanowieniu się co jeszcze nas czeka w dobie IV rewolucji przemysłowej. Pragną porozmawiać również o zmianach, które będzie można wprowadzić, żeby za kilka lat absolwenci szkół wyższych pasowali do potrzeb zmieniającego się rynku pracy.

Podczas konferencji odbędą się wystąpienia, panele dyskusyjne oraz szkolenia w kilku obszarach:

• przemysł 4.0
• przedsiębiorczość
• działalności studencka i społeczna
• rozwój osobistyUdział wydarzeniu potwierdzili m.in.: Jolanta Jaworska (IBM Polska), Tomasz Duda (3M), Katarzyna Wabik (Revolut), prof. Jan Szmit (Politechnika Warszawska), prof. Zbigniew Sroka (Politechnika Wrocławska), Witold Ziomek (MPWiK Wrocław), Maciej Malski-Brodzicki (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju).

Źródło: FIP

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również