Konferencja o "wyszczuplaniu" w przemyśle

29.4.2009

Lean Enterprise Institute Polska organizuje już 9. edycję konferencji Lean Manufacturing. Jest ona adresowana do osób zainteresowanych poprawą efektywności działań przedsiębiorstw produkcyjnych i organizacji usługowych z wykorzystaniem filozofii, której pionierem była Toyota.

Konferencja odbędzie się ona w dniach 16-18 czerwca 2009 w hotelu Mercure Panorama we Wrocławiu.

Podczas pierwszego dnia Konferencji, David Verble, który spędził w Amerykańskich zakładach Toyoty 14 lat, będąc między innymi  menadżerem odpowiedzialnym za rozwój pracowników, omówi rolę lidera w angażowaniu pracowników w kulturę ciągłego doskonalenia. Robert Martichenko, jeden z najlepszych ekspertów na świecie w dziedzinie logistyki, przy tym praktykujący biznesman w sektorze logistyki oraz autor kilku książek na temat lean, przybliży uczestnikom tematykę budowania szczupłego strumienia zaopatrzenia i redukcji czasu przejścia. Tytuł wystąpienia  kolejnego gościa specjalnego to "Najwyższy czas zerwać z logiką partii" a wygłosi je Ian Glenday, autor książki „Breaking through to flow" oraz współpracownik Prof. Daniela Jonesa  z Lean Enterprise Academy w Wielkiej Brytanii.  O zastosowaniu Lean Management w czasie  kryzysu będzie mówił założyciel polskiego instytutu Lean, Prof. Tomasz Koch, kończąc swoim wystąpieniem sesję plenarną.

Popołudnie pierwszego dnia Konferencji, jak i przedpołudnie drugiego dnia będzie poświęcone seminariom tematycznym, w trakcie których goście specjalni powiedzą o umiejętnościach trenerskich menadżerów sprzyjających rozwijaniu w pracownikach zdolności myślenia wg zasad Lean (D. Verble), o zarządzaniu szczupłym łańcuchem dostaw (R. Martichenko) a także o tym, w jaki sposób można przejść na logikę przepływu (I. Glenday). Marek Piątkowski, kolejny gość specjalny konferencji, weteran kanadyjskiej Toyoty powie dlaczego warto wrócić do podstaw przy wdrażaniu lean manufacturing.  Ponadto trenerzy Lean Enterprise Institute Polska poprowadzą dwa seminaria, jedno poświęcone zagadnieniom podstaw filozofii Lean w odniesieniu do procesów produkcyjnych a drugie w odniesieniu do obszarów poza produkcyjnych.

Popołudniowa część  drugiego dnia konferencji poświęcona jest  studiom przypadków na podstawie doświadczeń przedsiębiorstw, reprezentujących różne branże: Carlsberg Polska, MacoPharma, Klose, Aesculap Chifa (BBraun), LU Polska (grupa Kraft Foods), Faurecia z Jelcza - Laskowic i Philips Lighting z Bielska.

Trzeci dzień konferencji obejmuje trzy całodzienne warsztaty tematyczne prowadzone przez gości specjalnych: dwa na terenie hotelu (Szczupła Logistyka - R. Martichenko i Zarządzać kształcąc: warsztaty na temat procesu A3 - D. Verble) i jeden na terenie zakładu Electroluxa w Oławie (Standaryzowana Praca - M. Piątkowski).  W trzecim dniu konferencji można ponadto zwiedzić zakłady produkcyjne: wałbrzyską Toyotę i Faurecię lub jelczańską Toyotę i Faurecię albo fabrykę Toyota Peugeot Citroën Automobile w Kolinie w Czechach.

Dodatkowe informacja: http://www.lean.org.pl/.

O Autorze

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę