Konferencja „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw”

©

Udostępnij:

Menadżerowie takich firm jak Volkswagen, Fanuc, Stermedia oraz Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości będą prelegentami podczas internetowej konferencji o fabrykach czwartej generacji. Pierwszy webinar 20 maja. Zapisy już ruszyły.

Przemysł 4.0 zmienia przyszłość produkcji dzięki nowoczesnym technologiom, metodom zarządzania i nowym modelom biznesowym. Coraz więcej menadżerów fabryk zdaje sobie sprawę, że transformacja cyfrowa wpływa na konkurencyjność i poprawę wydajności ich przedsiębiorstw. Jak wprowadzać innowacje? Jak zmniejszyć ryzyko inwestycji i w co zainwestować? Od czego zacząć cyfrową transformację? O tym porozmawiają prelegenci e-konferencji „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw”.Będziemy inspirować menadżerów, inżynierów i właścicieli fabryk, pokazując dobre praktyki biznesowe i zastosowania nowoczesnych technologii w przemyśle – mówi Mikołaj Kołodziejczak z Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. 

Konferencja rozpocznie się 20 maja o godz. 10:00. Czwarta rewolucja przemysłowa zostanie przedstawiona z trzech perspektyw praktyków: innowacyjnej fabryki, dostawców technologii i organizacji ułatwiającej wejście do przemysłu przyszłości. 

Każda fabryka: mały zakład czy duża wytwórnia ma procesy, które można usprawnić dzięki cyfryzacji czy automatyzacji. Pokażemy przykłady prostych zmian i złożonych wdrożeń – mówi Artur Karda, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w Stermedia.ai (współorganizator konferencji), trener Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. 

Konferencja otwiera cykl wydarzeń Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw, poświęconych innowacjom w produkcji. Webinary będą poświęcone nowoczesnym technologiom, jak robotyzacja, sztuczna inteligencja, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, blockchain, druk 3D, internet rzeczy, cyfrowe bliźniaki, migracja do chmury czy cyberbezpieczeństwo. 

Pokażemy innowacje wdrażane głównie przez firmy z Dolnego Śląska, bo mamy tu sprawny ekosystem: nowoczesny przemysł i firmy rozwijające najnowsze technologie. Ale na konferencję zapraszamy firmy z całej Polski, bo Wrocław jest miastem otwartym: na ludzi i technologie – mówi Magdalena Wypych, kierownik projektu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, współorganizatora wydarzenia.

Szybki rozwój technologiczny, presja na poprawę wydajności i obawy pracowników przed zmianami rodzą dylematy wśród menadżerów: jak przeprowadzić fabrykę przez cyfrową transformację. Dlatego program wydarzeń Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw przewiduje dyskusje nie tylko na temat nowoczesnych technologii, ale także wdrażania nowych modeli biznesowych w przemyśle 4.0, wprowadzania zmian w kulturze organizacyjnej, zarządzaniu i motywowaniu pracowników. 

Na prelekcje i dyskusje zapraszani będą doświadczeni menadżerowie zakładów produkcyjnych, inżynierowie, środowisko naukowe i akademickie. Organizatorami cyklu Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw są Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości. Stermedia.ai. 

>> Szczegóły wydarzenia i bezpłatna rejestracja<<

Źródło: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również