Konkurs Deutsche Messe o prestiżową nagrodę

Preview
Deutsche Messe
Reklama
Reklama

22 lutego 2017 roku mija termin wysyłania zgłoszeń produktów, które będą walczyć o nagrodę HERMES AWARDS 2017. To jedna z najważniejszych nagród dla przemysłu na świecie.

Konkurs o nagrodę HERMES AWARDS jest organizowany co roku przed targami HANNOVER MESSE. Mogą wziąć w nim udział firmy, które zgłoszą produkty spełniające określone kryteria: muszą mieć za sobą próbę przemysłową lub zastosowanie w przemyśle oraz zostać ocenione pod względem technicznym i ekonomicznym jako szczególnie innowacyjne. Dodatkowym kryterium jest to, że produkt musi zostać pokazany po raz pierwszy dopiero w trakcie targów HANNOVER MESSE 2017, które odbędą się pomiędzy 24 a 28 kwietnia.

Reklama

- Kto znajdzie się w gronie nominowanych, ten jest zaliczany do najbardziej innowacyjnych firm na HANNOVER MESSE - zachęca do wzięcia udziału w konkursie dr Jochen Krockler, członek zarządu Deutsche Messe AG.

Oprócz prestiżu związanego z wygraną, zwycięzca otrzymuje pakiet PR o wartości około 100 tys. euro, dzieki któremu będzie mógł wypromować swój produkt. Firma, która wygra będzie wyłoniona przez jury pod przewodnictwem prof. dr Wolfganga Wahlstera, dyrektora i prezesa Niemieckiego Centrum Badawczego nad Sztuczną Inteligencją. Nominowane firmy będą przedstawione 23 kwietnia w trakcie imprezy inaugurującej targi HANNOVER MESSE.

Polska oficjalnym partnerem prestiżowych targów przemysłowych

Reklama

Polska będzie krajem partnerskim Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe 2017. Status partnera tego wydarzenia daje naszemu krajowi dużo większe możliwości promocji osiągnięć naszego przemysłu.

Targi Hannover Messe to najważniejsze i największe na świecie wydarzenie tego typu dla branży przemysłowej. Targi odwiedza ponad 200 tys. zwiedzających, w tym 70 tys. gości z zagranicy. Swoje oferty przedstawia ponad 5 tys. wystawców z kilkudziesięciu krajów. W wydarzeniu biorą udział również premierzy i prezydenci. W tym roku obecni byli m.in. kanclerz Angela Merkel i prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

Każdego roku jedno państwo ma status partnera wydarzenia. W 2015 r. były to Indie, a w 2016 – Stany Zjednoczone. Polska, jako kraj partnerski w 2017 r., będzie najbardziej widocznym uczestnikiem targów. Zyskamy prestiżowy pawilon narodowy, będziemy także współautorami ceremonii otwarcia.

- Wsparcie rozwoju innowacyjnych firm i ich międzynarodowej ekspansji jest priorytetem rządu. Hanowerskie targi to dla naszych przedsiębiorstw świetna okazja do zaprezentowania zaawansowanych technologicznie produktów oraz nawiązania nowych, cennych kontaktów. Jako kraj partnerski Hannover Messe 2017 chcemy pokazać różnorodność i dynamikę polskiej gospodarki oraz jej zdolności innowacyjne – powiedział wiceminister rozwoju Paweł Chorąży.

Hasłem przewodnim przyszłorocznej imprezy, która odbędzie się w kwietniu, będzie: „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (przemysł 4.0) czy systemami energetycznymi.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama