Konsmetal modernizuje fabrykę w Nidzicy

© Konsmetal

Udostępnij:

Konsmetal, lider polskiego rynku mechanicznych zabezpieczeń mienia, wytwarza swoje urządzenia na terenie Polski we własnej fabryce w Nidzicy. Obiekt ten zyskał opinię najnowocześniejszego w swojej branży. Dla dalszego podniesienia wydajności i jakości produkcji oraz bezpieczeństwa procesów wdrożono w nim w pełni zautomatyzowaną instalację magazynowo-produkcyjną.

Głównym efektem wdrożenia jest optymalizacja procesów w zakresie magazynowania i przygotowania materiałów. W pełni zautomatyzowano proces dostarczania blach, a także zaopatrywania maszyn w materiał do cięcia i odbioru z wycinarek laserowych gotowych już elementów. Integralną częścią projektu była instalacja wycinarki laserowej Fiber, która zapewnia większą̨ elastyczność́ produkcji, ograniczenie kosztów kooperacji oraz eliminację przestojów związanych z niedostarczeniem materiałów.Dla jeszcze efektywniejszego działania, wszystkie procesy zintegrowano poprzez zastosowanie oprogramowania, odpowiadającego za planowanie produkcji, przez co cały proces przebiega według wcześniej ustalonego i zatwierdzonego zlecenia produkcyjnego.
Obecnie nowa instalacja magazynowa, zaprojektowana specjalnie dla zakładu produkcyjnego w Nidzicy, realizuje zadania związane z wewnętrzną logistyką.

Z myślą o możliwości dalszej rozbudowy i modernizacji obiektu system magazynowania blach zaprojektowano w sposób pozwalający na podłączenie kolejnych maszyn i wdrożenie nowych technologii.

W zaawansowanym technologicznie parku maszynowym w Nidzicy produkowane są wysokiej klasy sejfy, kasy pancerne, produkty depozytowo–bankowe oraz innowacyjne urządzenia dla branży Retail.Wdrożeniem zajęła się firma Friedrich Remmert GmbH.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również