Konstruująca systemy do magazynowania firma Baumalog szuka inwestora

W najbliższych latach rynek systemów magazynowych do składowania towarów będzie rósł w tempie dwucyfrowym. 

Zajmująca się ich konstruowaniem firma Baumalog chce skorzystać z dobrej koniunktury, zakupić grunt i wybudować zakład do wytwarzania części zaprojektowanych przez siebie systemów. Firma prowadzi rozmowy z inwestorami branżowymi, nie wyklucza też współpracy z inwestorem spoza rynku.

Jesteśmy po czteroletnim okresie działalności, mamy usystematyzowane biuro konstrukcyjne i poszukujemy inwestora, aby w ciągu pięciu latach dokonać znacznego rozwoju. Planujemy zakup gruntu oraz budowę własnego obiektu, który pozwoli nam na wytwarzanie części do naszych systemów – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Marcin Kozłowski, prezes spółki Baumalog.

Spółka bierze pod uwagę dwa scenariusze dotyczące jej rozwoju. Jednym z nich jest pozyskanie strategicznego inwestora branżowego z dużym doświadczeniem rynkowym. Dzięki zaangażowaniu w firmę Baumalog partner zyskałby dostęp do nowej niszy rynkowej. Rozważana jest także opcja inwestora z zewnątrz, który wszedłby w zupełnie nowy dla niego obszar biznesu.

Zachętą dla potencjalnego inwestora jest rynek, który dopiero się rozwija, co to na tle Europy jest zauważalne. W Polsce tych maszyn jest kilkadziesiąt, a w Europie Zachodniej kilka czy kilkanaście tysięcy, więc czeka nas duży rozwój rynku – tłumaczy prezes Baumalog.

Drugim atutem są znacznie niższe koszty w porównaniu z konkurencją z Europy Zachodniej. Umożliwi to w niedalekiej przyszłości stworzenie bogatego portfela zamówień.

Mamy własne biuro konstrukcyjne. Zatrudniamy w nim sześciu światowej klasy konstruktorów mechaników, którzy pracują nad specjalnymi rozwiązaniami budowanymi według życzeń naszych klientów. Tym się w głównej mierze odróżniamy od firm, które operują na rynku polskim, a pochodzą z Europy Zachodniej – wyjaśnia.

Jak podkreśla, systemy magazynowe konstruowane i wytwarzane przez firmę umożliwiają wyeliminowanie człowieka z prac w magazynie, a także znaczne ograniczenie powierzchni wymaganej do składowania towarów.

Dobrym przykładem jest tu firma PIT-RADWAR w Warszawie, jedna ze spółek zbrojeniowych, w której zastosowano system składowania, co umożliwiło ograniczenie powierzchni składowania o ponad 80 proc.

Źródło: Newseria.pl

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę