Kooperacja kluczem do sukcesu – ósma edycja targów Subcontracting 2019!

ITM Polska, Subcontracting, sektor gospodarczy, przetwórstwo, © MTP

Udostępnij:

W dniach od 4 do 7 czerwca 2019 r. w pawilonie 7 odbędzie się ósma edycja Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting. Jest to wydarzenie dla podwykonawców przemysłowych z kraju i zagranicy. Ich rolą jest pokazanie potencjału firm działających w przemyśle oraz łączenie zleceniodawców i wykonawców z różnych sektorów gospodarczych. 

Najważniejsze obszary tematyczne to przetwórstwo: metali, tworzyw sztucznych, gumy, kompozytów, drewna, jak również elektronika, elektrotechnika oraz usługi dla przemysłu. Narastająca złożoność otoczenia powoduje, że do utrzymania stałej przewagi konkurencyjnej (szczególnie w MSP) nie wystarczają zasoby wewnętrzne. Dlatego coraz bardziej istotne staje się współdziałanie w ramach szeroko rozumianej sieci biznesowej, co daje właśnie udział w Targach Kooperacji Przemysłowej Subcontracting. Kooperacja pozwala uzyskać dostęp m.in. do informacji, zasobów, rynku, technologii i w konsekwencji przyczynia się do ograniczenia lub rozłożenia ryzyka, outsourcingu części łańcucha tworzenia wartości, skrócenia czasu wprowadzenia towarów (usług) na rynek, zwiększenia wykorzystania zasobów, pozyskania umiejętności czy wiedzy.

Przed nami ósma edycja targów, które pokazują, jak ważne w biznesie jest współdziałanie, a nie rywalizacja. Targi z edycji na edycję odnotowują widoczne wzrosty, zarówno pod kątem zainteresowania zwiedzających, jak i zaangażowania samych wystawców, czego odzwierciedleniem jest coraz większa ekspozycja i oferta usług. Zainteresowanie to przekłada się także na współpracę z partnerami merytorycznymi, której owocem są ciekawe panele dyskusyjne i prezentacje – mówi Zofia Strzyż, dyrektor targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting.Biznesowe rendez-vous

Kluczowym elementem targów Subcontracting są międzynarodowe dwudniowe spotkania kooperacyjne Subcontracting Meetings. Ta wyjątkowa i wygodna formuła pozwala na budowanie trwałych relacji między oferentami usług podwykonawczych oraz potencjalnymi zleceniodawcami. Niewątpliwą zaletą tej formy matchmakingu jest możliwość wcześniejszego poznania profili oferentów i umówienia się na konkretne spotkania przed targami za pomocą specjalnego panelu internetowego. 30-minutowe spotkania odbywają się drugiego i trzeciego dnia trwania targów, czyli 5 i 6 czerwca 2019 r. Spotkania kooperacyjne to sprawdzona, skuteczna metoda nawiązywania perspektywicznych kontaktów kupiec-oferent. Z roku na rok wzrasta iliczba zadowolonych uczestników. W minionej edycji odbyło się 287 spotkań, w których wzięło udział 100 oferentów usług podwykonawczych i potencjalnych zleceniodawców z 12 krajów. Oprócz polskich przedsiębiorców w rozmowach partycypowali przedstawiciele firm z Belgii, Czech, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch. Warto również podkreślić, że wydarzenie znalazło się w gronie siedmiu wyróżnionych imprez organizowanych przy wsparciu Enterprise Europe Network.

Źródło: MTP

Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategoriiMMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również