Kopex dostarczy konstrukcje stalowe do budowy elektrowni

© Kopex

Udostępnij:

Konsorcjum firm Kopex i Stal-Systems podpisało umowę na dostawę i montaż konstrukcji stalowej budynków kotłowni i maszynowni do budowanej Elektrowni Jaworzno III. Łączna wartość umowy to prawie 180 milionów złotych netto.

Czas realizacji kontraktu określono na 16 miesięcy od dnia wejścia umowy w życie. - To ważny kontrakt dla Kopeksu - komentuje członek zarządu Grupy Andrzej Meder. - Realizacja inwestycji w energetyce jest zawarta w strategii Grupy zmierzającej do dywersyfikacji działalności - dodaje.Przedmiotem kontraktu jest dostawa i montaż konstrukcji stalowej budynków maszynowni, kotłowni, bunkrowni, LUVO, SCR, montaż bunkrów węglowych, podniesienie i ułożenie zdmuchiwaczy parowych z przeznaczeniem dla bloku energetycznego o mocy 910 megawatów mocy elektrycznej brutto. W ramach konsorcjum Kopex dostarczy 14 000 ton konstrukcji stalowych, 5 500 ton konstrukcji stalowych dostarczy Stal-Systems, spółka ta zajmie się również ich montażem.

Wejście w życie kontraktu wzmocni portfel zamówień Grupy Kopex, który na koniec III kwartału wynosił 986,5 mln zł.

Źródło: Kopex

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również