Kopex przedstawia najnowsze wyniki finansowe

Preview
Reklama
Reklama

Prawie 16 mln zł zysku netto wypracowała Grupa Kopex w pierwszym półroczu osiągając przychody ponad 613 mln zł. Zysk brutto na sprzedaży wyniósł ponad 78 mln zł, zysk operacyjny prawie 19 mln zł a EBITDA 90 mln zł.

Kopex zaprezentował wyniki za drugi kwartał i pierwsze 6 miesięcy 2015 roku. Przychody Grupy spadły w pierwszym półroczu rok do roku o 18%, a zysk netto o ponad 70%. - Wyniki w pierwszym półroczu nie wytrzymują porównania z analogicznym okresem ubiegłego roku – przyznaje prezes Józef Wolski.

Reklama

W drugim kwartale 2015 r. na akcjonariuszy jednostki dominującej przypadło 8,4 mln zł zysku netto. Grupa Kopex wypracowała 286 mln zł przychodów, zysk operacyjny prawie 5 mln zł i EBITDA 41,6 mln zł.

W pierwszym półroczu Grupa Kopex wypracowała na rynkach zagranicznych ponad 235 mln zł przychodów, z czego w segmencie Górnictwo 195 mln zł. Udział przychodów z zagranicy w ogólnej sumie przychodów spadł, pozostał jednak na wysokim poziomie 38,4%. Józef Wolski podkreśla jednak ponad dwukrotny wzrost rok do roku przychodów Grupy w Rosji: - Realizowane na tym rynku kontrakty oraz pozyskane zamówienia z pewnością częściowo zrekompensują spadek przychodów w związku z zakończeniem kontraktu w Argentynie. Grupa Kopex realizowała dostawy dla odbiorcy argentyńskiego jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Reklama

Mimo wydłużonych terminów płatności w polskich kopalniach Grupa Kopex obniżyła rok do roku poziom długu netto, który na koniec pierwszego półrocza wyniósł 384 mln zł. Udało się także zredukować poziom kapitału obrotowego netto do 625 mln zł.

Źródło: Kopex

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama