Kropla wciąż drąży wiedzę

©

Udostępnij:

Dobiega końca trzecia edycja projektu edukacyjnego Waterjet Academy, dzięki której młodzież elbląskiego technikum poznaje innowacyjną technologię cięcia wodą. Przed nami jeszcze tylko jedno spotkanie, potem zasłużona dwumiesięczna laba, a po wakacjach… rusza z czwarta edycja programu.

Beneficjentami projektu organizowanego przez Urząd Miejski w Elblągu są uczniowie drugiej klasy o profilu mechatroniki Zespołu Szkół Mechanicznych. Podobnie jak ich starsi koledzy przez cały semestr zgłębiali tajniki technologii cięcia wodą. Zajęcia odbywały się raz miesiącu w Elbląskim Parku Technologicznym, gdzie mieści się Laboratorium Cięcia Grupy JetSystem.- Chłopcy są bardzo chłonni wiedzy, stanowili bardzo aktyną i zaangażowaną grupę słuchaczy - mówi Włodzimierz Wawro, pedagog prowadzący zajęcia. - Technologia waterjet bardzo ich zainteresowała, z chęcią poznawali nowe rzeczy, dopytywali o szczegóły, chcieli wiedzieć jak najwięcej.

Bazę wykładów i zajęć praktycznych stanowiło wieloletnie doświadczenie i wiedza pioniera technologii waterjet - amerykańskiego producenta maszyn do cięcia wodą z ponad 20 letnim stażem na rynku światowym. Uczniowie elbląskiego technikum pracowali na materiałach udostępnionych przez Grupę JetSystem, jedynego w Polsce dystrybutora maszyn marki OMAX i MAXIEM.

Finał na wyjeździe
Ostatnie zajęcia w ramach Waterjet Academy odbyły się 4 czerwca w Poznaniu podczas Targów Nowoczesnych Technologii dla Przemysłu - ITM Polska. Taka „żywa lekcja” to znakomita okazja do poszerzania wiedzy, rozwijania zainteresowań młodzieży i odkrywania nowości.

- Nasi uczniowie w ramach wyjazdu zwiedzali stoiska wszystkich wystawców, mieli możliwość poznania nowych rzeczy, testowania, zadawania pytań, skonfrontowania z tym, czego nauczyli się do tej pory - mówi koordynator projektu. – Na stoisku OMAX czekały na nich będą specjalnie przygotowane zajęcia.

Na tym przygoda uczniów technikum z technologią waterjet się nie kończy. Wzorem lat ubiegłych uczestnicy projektu mają możliwość odbywania praktyk zawodowych u współorganizatora projektu.

- Cieszymy się, że młodzież wybiera nasza firmę jako miejsce swojej pierwszej – tak naprawdę – pracy. Fakt ten świadczy o tym, że to co robimy ma sens, a skoro chłopaki chcą kontynuować z nami współpracę oznacza, że chyba robimy to całkiem nieźle – mówi Remigiusz Filipiak, wiceprezes Grupy Jet System. – Budujące jest również to, że nasza firma ma swój udział w kształtowaniu młodych ludzi, dzielimy się z nimi doświadczeniem wskazując jedną z możliwych dróg.

www.jetsystem.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również