KUKA i Siemens wspólnie na ITM Polska

© Kuka

Udostępnij:

Firmy po raz pierwszy pokażą się w trakcie wydarzenia branżowego w Poznaniu na wspólnym stoisku. Będzie to doskonała okazja, aby zapoznać się z najnowszymi produktami marek.

Tegoroczna edycja Targów ITM Polska odbędzie się w Poznaniu w dniach 7-10 czerwca. To właśnie tam KUKA oraz Siemens pokażą nie tylko jak można zwiększyć konkurencyjność własnej produkcji, ale również kompatybilność swoich rozwiązań z cyfrowym światem.Na stanowisku nr 5 w pawilonie 8. zaprezentowane zostanie między innymi 5-osiowe centrum obróbcze VARIAXIS i-500 firmy MAZAK oparte o układ sterowania CNC SINUMERIK 840D sl, współpracujące z robotem KUKA serii Quantec. Połączenie robota z maszyną oparte zostało o najnowocześniejszy interfejs SINUMERIK Integrate Run MyRobot wypracowany przez firmy KUKA i SIEMENS. Umożliwia on obsługę oraz programowanie maszyny i robota z poziomu sterowania numerycznego. Systemy chwytakowe oraz systemy mocowania detali i narzędzi dostarczyła firma SCHUNK, której innowacyjne oraz elastyczne rozwiązania wpisują się w koncepcję przemysłu czwartej generacji. Bezpieczeństwo ludziom i maszynom zapewnią rozwiązania Safety oferowane przez SIEMENS oraz firmę TROAX Safety Systems, dostarczającą m.in. wygrodzenia zgodne w najnowszymi wytycznymi Dyrektywy Maszynowej. Nad integracją osprzętu robota czuwał BLUMENBECKER, który swoim wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu zrobotyzowanych systemów produkcyjnych przygotował i zoptymalizował niezbędne do uruchomienia komponenty gniazda produkcyjnego.Współpraca człowieka z maszyną Punktem centralnym fabryki przyszłości jest człowiek, który w sposób bezpośredni kooperuje z maszyną i robotami. Prezentowany na stanowisku najnowszy robot LBR iiwa, ze swoją otwartością systemu, funkcjami bezpieczeństwa oraz czucia, zaprojektowanymi na wzór ludzkiej ręki, wyposażony w dedykowane interfejsy komunikacyjne, jest całkowicie gotowy na erę Industry 4.0. Robot LBR iiwa podczas targów będzie częstował gości sokiem wyciśniętym ze świeżych pomarańczy. Podczas poznańskich Targów ITM Polska, w dniach 7-10 czerwca 2016 r., firma SIEMENS, w myśl słów On the way to Industry 4.0 – Digitalization in Machine Tool Manufacturing, oraz KUKA, kierując się mottem „Hello Industrie 4.0 – we go digital“, zaprezentują swoje innowacyjne rozwiązania.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również