Kuka przejmuje francuską spółkę Alema Automation

Preview
Alema Automation
Reklama
Reklama

Firma Kuka przejęła francuską spółkę Alema Automation i tym samym stała się dostawcą kompletnych rozwiązań dla przemysłu lotniczego.

Kuka AG ogłosiła, że kupiła firmę ALEMA Automation SAS, z siedzibą w Bordeaux, dostawcę systemów robotyki i automatyki. Alema zaopatruje w swoje rozwiązania przemysł lotniczy i ma szczególnie duże doświadczenie w dziedzinie automatycznego wiercenia i nitowania elementów samolotów. Francuska firma wypracowła w ubiegłym roku obrót w wysokości 16,7 mln euro i zatrudnia 75 osób.

Kuka zebrała sporo doświadczenia i wiedzy fachowej w budowie urządzeń dla przemysłu lotniczego zwłaszcza w Ameryce Północnej, napisano w komunikacie. "Przemysł lotniczy odczuwa obecnie duże przyspieszenie w zakresie automatyzacji " – powiedział dr Till Reuter, CEO Kuka AG. "Dzięki tej transakcji zdobyliśmy cenną know-how, który czyni nam dostawcą kompletnych rozwiązań dla tej branży. Odpowiada to również naszej strategii wzrostu w sektorze General Industry. CEO Kuka Systems North America, Larry Drake, dodał: “Znamy firmę Alema dzięki wielu wspólnym projektom. Dlatego cieszymy się na ścisłej współpracy z kolegami z Francji."

Reklama
Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama