Kuźnia kadr w Poznaniu

© Phoenix Contact

Udostępnij:

Phoenix Contact wraz z koncernem Volkswagen i Politechniką Poznańską wspólnie uruchomili studia dualne. Ta inicjatywa to jeden z pierwszych w kraju projektów edukacyjnych, dzięki któremu studenci równocześnie mają zajęcia na uczelni i odbywają praktyki zawodowe w fabryce.

Projekt ten to studia inżynierskie na kierunku Automatyka i robotyka, zakończone licencjatem oraz egzaminem organizowanym przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową. Zaliczenie egzaminu będzie jednoznaczne z uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobycie zawodu, który będzie akceptowany na terenie Unii Europejskiej.

Do udziału w programie zostanie zakwalifikowanych 14. najlepszych studentów pierwszego roku Automatyki i robotyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Kwalifikacja nastąpi po II semestrze, a studenci trafią do zakładu Volkswagena w Antoninku po przerwie letniej. W czasie trwania edukacji studenci będą spędzali w fabryce Volkswagena średnio 1-2 dni w tygodniu. Dla wszystkich uczestników przygotowano stypendia - średnio 1,5 tyś zł.

Najlepszym studentom Phoenix Contact oraz Volkswagen Poznań zaoferują zatrudnienie po zakończeniu studiów.


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również