Ładowanie także w trudnych warunkach

© Fronius

Udostępnij:

Trudne warunki pogodowe nie oszczędzają urządzeń do transportu poziomego z napędem elektrycznym i systemów ich ładowania: opady, wilgoć i duże różnice temperatur dość często dają się we znaki. Aby ładowanie urządzeń do transportu poziomego możliwe było także pod gołym niebem, przy wietrze i niepogodzie czy w silnie zapylonym otoczeniu, Fronius opracował specjalną obudowę do swoich prostowników serii Selectiva. Obudowa ma certyfikat IP54 i chroni wrażliwą elektronikę przed kurzem i padającą ze wszystkich stron wodą.

Obudowa IP54 sprawia, że pogoda nie ma już wpływu na systemy ładowania akumulatorów. Czy deszcz, czy śnieg, czy kurz wzniecony przez silniki samolotów: solidna aluminiowa obudowa niezawodnie chroni prostowniki typu Selectiva 8 kW i 16 kW przed wilgocią i zabrudzeniem. Jest wyposażona w filtr przeciwpyłowy i duże okienko kontrolne. Filtr można w razie potrzeby łatwo wyczyścić lub wymienić. Poza tym zamykana obudowa chroni prostowniki przed wprowadzeniem zmian w ustawieniach przez niepowołane do tego osoby.Bogaty asortyment wyposażenia dodatkowego pozwala na indywidualne dopasowanie obudowy do konkretnych warunków: system wskaźnika zdalnego z wyświetlaczem umożliwia zdalną obsługę wszystkich funkcji prostownika. Umieszczony na zewnątrz pasek diod LED jednoznacznie wizualizuje stan naładowania podłączonego akumulatora. O porządek w okablowaniu dba sprężynowy mechanizm zwijający. Zapobiega on temu, aby porzucone kable nie stały się przyczyną wypadku lub też nie zostały uszkodzone przez przejeżdżające pojazdy. Na zamówienie obudowa IP54 jest również dostępna w wersji ze stali nierdzewnej.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również