Lantek globalnym partnerem strategicznym Air Liquide Welding

© Air Liquide

Udostępnij:

 

Umowa pomiędzy firmami Lantek i Air Liquide Welding umożliwi wprowadzenie na rynek oprogramowania CAD/CAM Lantek Expert do produkcji blach w połączeniu z maszynami do cięcia plazmą i tlenem firmy Air Liquide Welding.

Firma Lantek poinformowała o utworzeniu partnerstwa strategicznego z firmą Air Liquide Welding poprzez kanały dystrybucyjne obejmujące 90 krajów.– Partnerstwo doskonale wpisuje się w wyznaczone cele obu firm dotyczące długoterminowej współpracy technicznej i nawiązywania wzajemnie korzystnych sojuszy strategicznych. Lantek dysponuje rozbudowaną siecią dystrybucyjną obejmującą klientów w ponad 100 krajach, ponadto zaś prowadzi biura w 15 krajach, co koreluje z siecią dystrybucyjną Air Liquide Welding i umożliwia nam jednoczesne dostarczanie najlepszych produktów i rozwiązań w zakresie szkoleń bez względu na lokalizację klienta. Znaczenie porozumienia polega również na jego globalnym zasięgu, co było możliwe dzięki wpływowi i prestiżowi, jakim cieszy się nasz partner na całym świecie – mówi Francisco Perez, dyrektor kanału OEM w firmie Lantek.

Air Liquide Welding oferuje szeroką gamę maszyn do automatycznego cięcia tlenem i plazmą, w tym przede wszystkim OPTITOME 2, ALPHATOME 2, OXYTOME oraz PLASMATOME. Wszystkie one są sterowane za pomocą zaawansowanego programu CNC, HPC DIGITAL PROCESS, który automatycznie zarządza procesem cięcia OXYHPi, NERTAJET HPi lub urządzeniem do skośnego cięcia plasmą NERTAJET BEVEL HPi. Ostatnie innowacje w zakresie cięcia plazmą wdrożone w przypadku konstrukcji NERTAJET HPi umożliwiają podniesienie jakości cięcia i wydajności przy równoczesnym wydłużeniu czasu przydatności materiałów eksploatacyjnych.

Jak mówi Philippe Blondeau z firmy Air Liquide, "za 88% obrotów Lantek odpowiadają rynki zagraniczne. Ponadto firma intensywnie inwestuje w badania i rozwój, co zapewnia jej pozycję lidera w swojej branży, tj. rozwiązaniach CAD/CAM w zakresie produkcji blach. Oprogramowanie to jest dostosowywane do poszczególnych maszyn, umożliwiając użytkownikom jak najlepsze wykorzystanie materiałów i optymalną wydajność cięcia. Poprawi to nie tylko ofertę kierowaną do naszych klientów, ale też zapewni im najlepszy zwrot z inwestycji. Co więcej, poziom kompetencji w sieci dystrybucyjnej Lantek zapewnia dostęp do szkoleń i pomocy, które są niezbędne, jeżeli chcemy oferować wysokiej jakości wsparcie na całym świecie.”Od momentu powstania w roku 1986 Lantek Expert jest flagowym produktem Lantek, po który sięgnęło ponad 16 000 klientów na całym świecie. Ciągły rozwój oprogramowania Lantek Expert sprawił, że produkt ten zdołał obronić swoją wiodącą pozycję. Nowe funkcje wprowadzone w samym tylko roku 2015 obejmują bardzo precyzyjne algorytmy obliczania czasu oraz udoskonalenia podnoszące łatwość obsługi oprogramowania i możliwości jego współpracy z programami CAD. Poprzez tworzenie długoterminowej relacji zarówno Air Liquide Welding, jak i Lantek będą mogły prowadzić obustronnie korzystne interesy na poziomie międzynarodowym w oparciu o serwis, znakomitą jakość i wydajność.

www.lanteksms.com

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również