Laptop z funkcją serwera w ofercie Elmark Automatyka

© Getac

Udostępnij:

X500 Rugged Mobile Server to połączenie możliwości laptopa i serwera w jednym kompaktowym systemie mobilnym. W urządzeniu nieznacznie większym od standardowego notebooka zamontowano komponenty właściwe dla typowego urządzenia serwerowego.

X500 Rugged Mobile Server jest pierwszym w świecie serwerem klasy rugged, który pozwala użytkownikom na sprawne stworzenie mobilnego centrum dowodzenia. Zapewnia szybką i skuteczną konsolidację danych, komunikację i prostą łączność bez potrzeby transportu dużych paneli serwerów. Dzięki temu urządzenie może być szybko i bezpiecznie przeniesione na miejsce tymczasowej lokalizacji.Urządzenie to jest napędzane przez procesor Intel Core i 7-820QM 1.73 GHz Quad Core oraz ma wbudowany kontroler RAID. Dzięki temu użytkownicy mogą przetwarzać duże ilości danych i mają możliwość ciągłego backupu. Oprócz 500GB podstawowego dysku, urządzenie ma 5 chronionych dodatkowych slotów na dyski, co daje możliwość rozbudowy pamięci do 5TB. RAID na poziomach 0,1,5 oferuje szybszy transfer danych i bezpieczniejsze ich przechowywanie. Komputer dodatkowo zwiera oprogramowanie zaprojektowane tak, by ułatwić wyświetlanie, monitorowanie i konfigurowanie przechowywanych danych w kompaktowym systemie przenośnym. Serwer dodatkowo wyposażony jest w dedykowaną kartę NVIDIA GeFOrce GT330M z 1GB pamięci.

X500 Rugged Mobile Server działa pod kontrolą systemu Microsoft Windows Server 2012, dlatego może połączyć wiele urządzeń w prywatnej chmurze, gwarantując przy tym bezpieczeństwo gromadzonych danych. Bezprzewodowa komunikacja odbywa się za pomocą zintegrowanej karty WLAN z zasięgiem do 1 km, WWAN i Bluetooth.

Getac X500 Rugged Mobile Server ma certyfikaty wojskowe świadczące o możliwości pracy w ekstremalnych warunkach, np. przy dużej wilgotności czy ujemnych temperaturach. Dzięki solidnej, szczelnej obudowie jest też odporny na wstrząsy, wibracje, wodę i pył. Wszystkie udogodnienia sprawiają, że urządzenie jest niezawodne i zapewnia niezakłóconą ciągłość pracy systemu. Getac X500 Rugged Mobile Server sprawdzi się przede wszystkim w sektorze przemysłowym, militarnym i publicznym.

Więcej informacji: www.elmark.com.pl/pl/sklep/getac/getac-x500

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również