Laser światłowodowy Flashcut Linear z napędami liniowymi

© Kimla

Udostępnij:

Najnowszym produktem stworzonym przez firmę Kimla, producenta maszyn CNC, jest Laser Flashcut linear z napędami liniowymi, umożliwiający szybkie i wydajne wycinanie dowolnych kształtów z arkuszy blach.

Wysokie prędkości dochodzące do 5 m/s i przyspieszenie 3 g bez ograniczania zrywu w połączeniu z układami pomiarowymi o wysokiej rozdzielczości umożliwiają osiągnięcie wyjątkowej wydajności i dokładności cięcia. W laserze Flashcut Linear firmy Kimla uzyskano niespotykaną do tej pory na świecie dynamikę, dzięki zastosowaniu ultranowoczesnych absolutnych układów pomiarowych położenia o rozdzielczości 0,000001 mm firmy Renishaw, regulatorów pozycji, prędkości i przyspieszenia.Różnica w pracy lasera Flashcut Linear w stosunku do laserów CO2 jest szczególnie zauważalna w przypadku blach cienkich do 5 mm. Koszt wycięcia detalu laserem Flashcut Linear można obniżyć wielokrotnie. Umożliwia to znacznie większa sprawność energetyczna, dochodząca do 30% (w laserach CO2 tylko do 5%) oraz większa koncentracja energii, wynikająca z krótszej długości fali światła.

Lasery Kimla produkowane są w zależności od potrzeb, w różnych konfiguracjach i obszarach roboczych. Różnorodność ta dotyczy: stopnia automatyzacji, mocy źródła lasera oraz wyposażenia. Kimla produkuje lasery zarówno z jednym stołem roboczym, których istotnym czynnikiem jest wysoka wydajność przy niskiej cenie, jak i lasery produkcyjne z automatyczną wymianą palet, z systemami odciągowymi oraz oprogramowaniem do nestingu i przygotowania produkcji.

Lasery produkcyjne są maszynami o większej wydajności, prędkości maksymalnej i przyspieszeniach. Lasery światłowodowe Kimla dzięki unikatowym możliwościom bardzo szybkiego cięcia cienkich blach doskonale nadają się do wycinania jako alternatywa dla wykrawarek rewolwerowych, które dotychczas były uznawane za najtańszą technologię cięcia elementów z blach.Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również