Lepsza kontrola złączy

© Mutli-Contact

Udostępnij:

 

Dla firmy Multi-Contact targi SPS IPC Drives w Norymberdze stały się okazją do zaprezentowania nowego modułu CT-LMFB (ang. Last-Mate-First-Break) wchodzącego w skład modułowego systemu złączy wtykowych CombiTac. Moduł ma za zadanie kontrolować stan styków poszczególnych kontaktów elektrycznych wchodzących w skład systemu oraz reagować w sytuacjach kryzysowych, m.in. uruchamiając obieg prądowy odcięcia wysokiego napięcia (HVIL).

Został stworzony z myślą o aplikacjach automatycznych w przemyśle, w tym w automatyce i budowie maszyn. Jego wytrzymałość sięga 100 tysięcy cykli realizowanych w trudnych warunkach otoczenia. Moduł stanowi uzupełnienie systemu złączy wtykowych CombiTac o modułowej budowie zapewniającej możliwość połączenia w jednym złączu szeregu kontaktów: elektrycznych, światłowodowych, pneumatycznych, hydraulicznych, BNC do kabli koncentrycznych, do termopar i Ethernetu. Każde złącze zbudowane jest z modułów z otworami na kontakty, spiętych sztywnymi ramkami. Szeroki wybór ramek i modułów oraz szczelne obudowy o klasie ochrony IP65 i IP68 umożliwiają dostosowanie systemu do niemal każdej aplikacji, a precyzyjne prowadnice i klucze pozycjonujące zapewniają szybki montaż na panelu lub kablach.


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również