Lepsza wydajność toczenia dzięki nowej technologii Jetstream Tooling Duo firmy Seco

©

Udostępnij:

Nowa technologia Jetstream Tooling Duo firmy Seco wykorzystuje dodatkową dyszę doprowadzającą chłodziwo z innego kierunku, niż ta już zamontowana, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas toczenia detali z tytanu, superstopów i innych trudnych w obróbce materiałów. Pozwala to na zmniejszanie ilości ciepła wydzielanego w strefie skrawania i w rezultacie uzyskanie wyższej prędkości skrawania, większej trwałości ostrza, lepszej kontroli wióra i większej produktywności.

Dzięki rozwiązaniom technologicznym Jetstream Tooling Duo górna dysza chłodziwa jest skierowana na optymalny punkt powierzchni natarcia, natomiast dysza dodatkowa na powierzchnię przyłożenia. W wyniku tego chłodziwo pod wysokim ciśnieniem dociera do krawędzi skrawającej z dwóch różnych kierunków - z dołu i z góry - umożliwiając maksymalną kontrolę przepływu wiórów oraz chłodzenie strefy skrawania. Umieszczając dodatkową dyszę chłodziwa w narzędziach Jetstream Tooling, firma Seco zwiększyła trwałość ostrza o dodatkowe 10 procent i umożliwiła klientom uzyskanie lepszej gładkości powierzchni.Opcjonalnym dodatkiem do oprawki Jetstream Tooling Duo jest docisk, który poprawia wydajność podczas obróbki zgrubnej, czyli w sytuacji, która wymaga dodatkowej mocy związanej z kontrolą wiórów lub kiedy wióry zwykle uderzają w docisk. Ta opcja jest dodatkiem do montowanego standardowo docisku do obróbki wykańczającej i średnio-zgrubnej.

W narzędziu Jetstream Tooling Duo firma Seco wykorzystuje niezawodne mocowanie typu P, które umożliwia stabilne posadowienie płytki i osiąganie wysokiego stopnia powtarzalności indeksowania. Dzięki większej sztywności producenci mogą zwiększać głębokość skrawania, prędkość posuwu oraz poprawiać jakość części. Jetstream Tooling Duo jest dostępny dla płytek negatywnych, w tym CNxx, WNxx, SNxx, DNxx i TNxx. Ponadto zwykłe narzędzie Jetstream Tooling wykorzystujące mocowanie typu P, jest również dostępne w opcjach z chwytem kwadratowym i Seco-Capto.

Dodatkowe informacje:
www.secotools.com

Udostępnij:

Drukuj
Gerd Knehr
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również