Lexmark przejmie Saperion

©

Udostępnij:

Lexmark International, globalny dostawca usług związanych z drukiem, podpisał porozumienie dotyczące przejęcia niemieckiej firmy Saperion AG, wiodącego producenta i dostawcę rozwiązań do zarządzania zasobami informacyjnymi w przedsiębiorstwach oraz do zarządzania procesami biznesowym. Wartość kontraktu to ok. 72 mln. dolarów.

Produkty Saperiona bazują na niezależnej od platformy, wielojęzycznej architekturze, dzięki czemu produkty te są skalowalne i dobrze integrują się ze wszystkimi znaczącymi systemami ERP, systemami mailowymi, a także systemami do zarządzania dokumentami. Saperion opracował również rozwiązania ECM, które są dostępne w chmurze i na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu pracownicy w łatwy i intuicyjny sposób mogą uzyskiwać dostęp do ważnych danych, nawet jeżeli znajdują się z dala od biura. Oferta Saperiona umożliwia firmom efektywne zarządzanie coraz większą ilością danych, by automatyzować i usprawniać procesy biznesowe, prowadząc do osiągnięcia wyższej produktywności.Saperion ma rozległą bazę klientów, zarówno wśród firm średniej wielkości, jak i globalnych przedsiębiorstw takich jak Schindler, E.ON, Fleurop, Henkel, Lufthansa, Vodafone, Daimler i Siemens, gdzie wdrożenia obejmują całe firmy.
Zakończenie akwizycji wymaga obecnie zgody regulatora w Niemczech i spełnienia innych, zwyczajowych w takich przypadkach warunków. Przewiduje się, że przejęcie zostanie sfinalizowane w trzecim kwartale 2013 roku.

„Lexmark kontynuuje strategię pogłębiania i rozszerzania możliwości dotyczących rozwiązań do zarządzania informacjami i procesami w przedsiębiorstwach. Tym samym zwiększamy zdolność do pomagania naszym klientom w zarządzaniu ich nieuporządkowanymi danymi" powiedział Paul Rooke, prezes i dyrektor zarządzający Lexmark International „Po sfinalizowaniu przejęcia, Saperion będzie najnowszą firmą w portfolio Lexmarka, wzmacniającą ewolucję firmy z będącej globalnym liderem w druku i technikach obrazowania, w kierunku firmy oferującej całościowe rozwiązania dla przedsiębiorstw".

„Saperion zbudował wiodące technologie do zarządzania informacjami i procesami biznesowymi, w tym mobilne i dostępne z poziomu chmury rozwiązania ECM, które są wykorzystywane przez średnie i duże przedsiębiorstwa w całej Europie" powiedział Scott Coons, wiceprezes firmy Lexmark, prezes i dyrektor zarządzający Perceptive Software „Saperion dołączy do światowych ekspertów Perceptive Software, a także będzie wzmacniał europejską pozycję firmy."Według Herberta Lorcha, CEO w Saperion „Współpraca z Perceptive otworzy nowe rynki dla Saperiona. Będziemy mogli oferować oraz wspierać nasze rozwiązania w miejscach, gdzie do tej pory nie byliśmy reprezentowani. Nasi klienci skorzystają na naszej globalnej obecności, a przedsiębiorstwa które prowadzą biznes na wszystkich kontynentach będą mogły doświadczać jeszcze większego wsparcia z naszej strony".

Więcej informacji na: www.saperion.com

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również