Linia produktów AE-V0 spełniająca restrykcyjne wymogi przeciwpożarowe

Elesa+Ganter © Elesa+Ganter

Udostępnij:

Firma ELESA+GANTER w swojej ofercie posiada szereg elementów specjalnego przeznaczenia, do których zaliczamy m.in. produkty z samogasnącego technopolimeru spełniające normę UL-94 V0.  Wiedza o tym jak zachowują się tworzywa w wypadku pożaru, ma duże znaczenie w branży lotniczej, kolejowej, budowlanej, elektrotechnicznej oraz wszędzie tam, gdzie stosowanie materiałów niepalnych jest wymagane przez prawo.

Wychodząc naprzeciw powyższym wymaganiom firma ELESA+GANTER stworzyła grupę produktów z klasyfikacją UL-94 V0 oznaczoną poniższą ikoną.

Świadectwo (Underwriters Laboratories) UL-94 V0 potwierdza, że w czasie testu na odpowiedniej próbce tworzywa o odpowiednim kształcie i rozmiarze, w pozycji pionowej płomień gaśnie samoistnie w ciągu 10 sekund, nie wytwarzając przy tym żarzących się odpadów.

Linia produktów AE-V0 jest wytworzona z przyjaznych środowisku tworzyw, które ponadto nie zawierają szkodliwych dodatków jak np. PBB (Polibrom Bifenylu).

W grupie produktów spełniających normę znajdują się:1. PR-PF-AE-VO – Uchwyty kasetowe, mocowane poprzez zatrzaśnięcie w odpowiednio wykonanym otworze montażowym. Zostały one stworzone w celu zaoszczędzenia przestrzeni wokół urządzenia, ponieważ po zamontowaniu praktycznie nie wystają poza jego obrys.


TOP w kategorii
2. EPR-PF-AE-V0 – Uchwyty kasetowe Ergostyle podobnie jak uchwyt PR-PF są mocowane na wcisk. Posiadają jednak bardziej ergonomiczny kształt i atrakcyjne wzornictwo, potwierdzone prestiżową nagrodę za „IF Design Award”. Dostępne są też w większym zakresie rozmiarów.

3. M.443 AE-V0 – Uchwyty typu „U” najczęściej używane do podnoszenia lub przenoszenia. Montaż uchwytu odbywa się poprzez otwory przelotowe dla śrub z łbem cylindrycznym. Uchwyty charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną i odpornością na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne.

4. VCT.AE-V0 – Pokrętła z pięcioma występami, opracowane zgodnie z wymogami ergonomii. Specyficzny kształt i odpowiednio dobrane proporcje zapewniają naturalny, bezpieczny i wygodny chwyt.

5. Zamki serii CMT.AE-V0 (ze składanym pokrętłem), CQT.AE-V0 (z kluczem gniazdowym), CQTF.FM-AE-V0 (z kluczem gniazdowym, do szybkiego montażu). Wytrzymałe zamki z niepalnego tworzywa. Maksymalna temperatura pracy to 130°C. Stopień ochrony IP 65.

6. CFSW oraz CFSQ – Zawiasy z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa. Wbudowany zestaw przełączników umożliwia skuteczne odcięcie zasilania przy otwarciu drzwi lub osłony urządzenia. Zawiasy zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie pracy operatorów maszyn i urządzeń przemysłowych.

   

Linia produktów AE-V0 z samogasnącego technopolimeru ma szczególne znaczenie dla aplikacji, które znajdują się w miejscach użyteczności publicznej, t.j.: budynki użyteczności publicznej, środki komunikacji oraz inne, co do których wymagane jest wysokie bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Link do specyfikacji technicznej opisanych produktów znajduje się poniżej:

https://www.elesa-ganter.pl/high-performing-items/ae-v0


Źródło: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:
Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)
lub na stronie: www.elesa-ganter.pl
Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 800

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również